Edukacja
II Kongres Nauk o Bezpieczeństwie wkrótce na Uniwersytecie Kaliskim
Największa w historii Uniwersytetu Kaliskiego konferencja naukowa odbędzie się w najbliższą środę i czwartek. W trakcie dwóch dni II Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie odbędzie się 14 paneli, a wśród nich otwarta dla mieszkańców Kalisza sesja popularnonaukowa. W wydarzeniu weźmie udział ponad 270 naukowców z całej Polski.
Pierwszego dnia obrad, w środę 20 listopada, naukowcy spotkają się na kampusie studenckim Uniwersytetu Kaliskiego, przy ulicy Poznańskiej. Poza panelami, dotyczącymi zagadnień związanych z kształceniem w naukach o bezpieczeństwie, odbędzie się również sesja popularnonaukowa dla mieszkańców Kalisza, w której wezmą udział m. in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, oraz zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Rafał Kochańczyk. Sesja rozpocznie się o godz. 11.30 w auli Collegium Oecologicum. Po jej zakończeniu organizatorzy zaplanowali specjalny pokaz – uczestnicy konferencji zostaną zaproszeni na zewnątrz, gdzie na specjalnie przygotowanym pobitewnym polu walki, pokazane zostaną współczesne zagrożenia sapersko-pirotechniczne.
Podczas IV sesji plenarnej zostanie zaprezentowany dorobek naukowy ośrodków, zajmujących się naukami o bezpieczeństwie i w tym panelu wystąpią przedstawiciele 13. uniwersytetów, 10. akademii (w tym Akademii Policji, Akademii Pożarniczej, Akademii Marynarki Wojennej, czy Akademii Sztuki Wojennej), a pierwszy dzień obrad zakończą sesja na temat zagrożeń hybrodowych, bezpieczeństwa granicy i bezpieczeństwa ekologicznego.
W czwartek, 21 listopada, obrady będą kontynuowane w Collegium Novum, przy ulicy Nowy Świat. Tego dnia naukowcy będą rozmawiać m. in. na temat bezpieczeństwa militarnego, cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa społecznego, ekonomicznego i zdrowotnego, energetycznego i transportu, a także o nowych technologiach i innowacjach w bezpieczeństwie.
Przy okazji II Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie, zostanie przeprowadzona gra wojenna (19 listopada w salach wykładowych Domu Studenta ,,Bulionik”). Tego samego dnia o godz. 14 odbędzie się uroczystość wręczenia tytuł doktora honoris causa prof. Bogdanowi Szulcowi.
Szczegółowy program Kongresu
Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,
wrzuć nam coś do kapelusza :)
Wdzięczny Zespół Calisia.pl