Społeczne

Idzie z krzyżem przez Polskę, zatrzymał się w Kaliszu! [zdjęcia, wideo]

2020-08-04 13:30:00 BK

27-letni Michał Ulewiński wędruje przez Polskę z 15-kilogramowym, drewnianym krzyżem na plecach. Robi to by odpokutować za grzechy Polaków. Dzisiaj przyszedł do Kalisza i zmierza do Sanktuarium Narodowego.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Michał Ulewiński, samotny pielgrzym rozpoczął pielgrzymkę 24 czerwca w miejscowości Różaniec w woj. warmińsko-mazurskim i stamtąd przeszedł na południe. Udało mu się wejść na Giewont, ale to nie koniec jego podróży. Chce iść tak, by na mapie Polski zaznaczyć krzyż. Z Podhala kieruje się do Gniezna, a potem do Sokółki. 4 sierpnia dotarł do Kalisza. Chce odwiedzić Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, gdzie odmówi modlitwę i spocznie chwilę dłużej. Pogoda nie dopisuje. Udało nam się z nim porozmawiać na ul. Częstochowskiej.

- Kalisz jest po drodze do Gniezna, ale chcę też odwiedzić Sanktuarium Narodowe św. Józefa. Celem mojej wyprawy jest pokuta dla Pana Boga, żeby go przeprosić za grzechy Polaków i żeby zyskać błogosławieństwo do budowania państwa bożego, by Polska była takim krajem jaki Bóg chce widzieć - mówi nam Michał Ulewiński.

Zapytaliśmy Michała o sprawę biskupa Edwarda Janiaka.

- Kościół powinien być przezroczysty, jak akwarium. Uważam, że nie powinno dochodzić do takich sytuacji, kościół powinien wykazać się większą gorliwością w tej sprawie i powołać komisję, w której powinien znaleźć się ksiądz Zalewski czy profesor Oko. Powinni tą sprawę wyjaśnić - mówi Michał. - Tak jak Pan Bóg dobro wynagradza, tak zło każe i nie ma względu na osoby, tak my nie powinniśmy mieć względu na osoby. Jeżeli ktoś popełnił przestępstwo to powinien być za nie ukarany.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ