I Wojewódzki Festiwal Piosenki dla dzieci z niepełnosprawnościami „ESTRADA” [zdjęcia]

2019-10-10 14:00:00 BK

10 października w Kaliszu odbył się I Wojewódzki Festiwal Piosenki dla dzieci z niepełnosprawnościami „ESTRADA”. Najmłodsi wokaliści stanęli na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Konkurs odbył się w ramach obchodów 70-lecia Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu młodych wokalistów w dwóch kategoriach wiekowych. W repertuarze nie zabrakło znanych zarówno polskich jak i zagranicznych przebojów jak np. "Tamta dziewczyna" Sylwii Grzeszczak, "Za krokiem krok" Celo czy pięknego utworu "Perfect" Eda Sheerana. Nie zabrakło również klasyki - Kaczki dziwaczki Jana Brzechwy. 

- Zorganizowaliśmy ten festiwal, by pokazać, że nasze dzieci potrafią pięknie śpiewać, mają ogromne talenty i potrzebują również akceptacji - mówiła Sylwia Baranowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. - Do udziału w konkursie zaprosiliśmy dzieci z różnych szkół, ośrodków specjalnych z terenu województwa wielkopolskiego. Nie zabrakło również uczestników spoza województwa.

W konkursie wystąpili podopieczni szkół podstawowych m.in. z Kalisza, Ostrowa Wlkp., Milicza, Pleszewa, Środy Wlkp czy Sieradza. Oceniali ich doświadczeni muzycy z lokalnych szkół wokalno-artystycznych m.in. z Talent Studio i Piano Song.

- Chcę aby festiwal był kontynuowany i z roku na rok rozwijał się oraz powiększał swój zasięg - dodaje Sylwia Baranowska.

Festiwal odbył się z udziałem: SOSW Koło, ZSS Ostrów Wlkp, SOSW Milicz, OREW Sadln, SOSW Rychwał, ZSP Pleszew, SP 18 Kalisz (klasy z autyzmem).

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ