Społeczne

I miejsce Gastronomika w konkursie ekologicznym „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

2022-06-22 10:30:00 Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich im. Janka Bytnara ”Rudego” w Kaliszu

Podczas uroczystej Gali zorganizowanej przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w dniu 15 czerwca, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara ”Rudego” w Kaliszu otrzymał I miejsce w konkursie ekologicznym „Nasz pomysł na ochronę środowiska” - VII edycja pod hasłem „Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i zdrowie człowieka”.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara ”Rudego” w Kaliszu
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara ”Rudego” w Kaliszu

Trzyosobowy zespół reprezentujący szkołę: Rozalia Chabierska, Aleksandra Goral, Kalinowska Emilia przystąpił do konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska" i podjął się wykonania foto książki odzwierciedlającej wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie, oraz propagującej zachowania proekologiczne, przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego. Opiekunem merytorycznym zespołu była Karolina Kościuszko- nauczyciel przedmiotów zawodowych i kierownik warsztatów szkolnych.

Realizacja tego konkursu pozwoliła wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim wytworzyła przekonanie, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas. Konkurs pozwolił na aktywne współuczestniczenie w ochronie środowiska oraz zwrócił uwagę na problemy ekologiczne w najbliższym otoczeniu. Uczniowie, którzy uzyskali pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego otrzymali laptopy, a szkoła nagrodę finansową o wartości 3500 zł i sadzonkę drzewa. Gratulujemy.Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować