Sport

I Memoriał im. Kazimierza Zająca oraz Otwarte Mistrzostwa Liskowa

2020-08-04 17:00:00 red. za Gmina Lisków

W sobotę, 1 sierpnia, na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej w Liskowie odbył się już po raz jedenasty Turniej o Puchar założyciela liskowskiego klubu petanque Kazimierza Zająca. 

fot. Gmina Lisków
fot. Gmina Lisków

Niestety pierwszy raz był to memoriał, ponieważ pod koniec ubiegłego roku śp. Kazimierz Zając odszedł w wieku 84 lat. Turniej rozpoczął się o godzinie 9.30 minutą ciszy, następnie głos zabrała Wójt Gminy Lisków Maria Krawiec, która bardzo ciepło wspominała Pana Kazimierza, a także przywitała wszystkich uczestników turnieju.

Kilka słów na temat założyciela powiedzieli również Rafał Kaczmarek oraz Andrzej Śliż (założyciel Żywieckiego Klubu Bule).

Do udziału w turnieju zgłosiło się aż 59 dwuosobowych najlepszych drużyn w kraju, z czego ponad 20 zawodników było z gminy Lisków. Turniej był długi i emocjonujący, a zakończył się dopiero po godzinie 21:00 sukcesem Liskowskiego zawodnika Rafał Kaczmarka w parze z Jędrzejem Śliżem, który zwyciężył w sobotnim turnieju o Puchar Kazimierza Zająca już czwarty rok z rzędu.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

I miejsce: Rafał Kaczmarek (TS Liskowiak Lisków), Jędrzej Śliż (ŻBK Żywiec)
II miejsce: Dawid Wojciechowski (UPKS Bula Łódź), Rafał Grzelczak (Sokół Wrocław)
III miejsce: Marek Maćkowiak (ŚKP Śrem), Leszek Złotowski (ŚKP Śrem)

W niedzielę rozegrano Otwarte Mistrzostwa Liskowa. W zawodach wzięło udział 49 drużyn. Po dziewięciu godzinach rywalizacji kolejny tytuł padł łupem Liskowskiego gracza, tym razem obrońca tytułu Tomasz Grzelak w parze z Mateuszem Wojną (Sokół Wrocław) obronił tytuł wywalczony przed rokiem.

Drużyny na podium to:


I miejsce: Tomasz Grzelak (TS Liskowiak Lisków), Mateusz Wojna (Sokół Wrocław)
II miejsce: Andrzej Śliż (ŻBK Żywiec), Wojciech Grzybowski (ŻBK Żywiec)
III miejsce: Krystian Tyrlik (ŻBK Żywiec), Karol Szulc (Carbon Katowice)
Wszystkim uczestnikom gratujemy wspaniałej rywalizacji i zapraszamy w przyszłym roku do Liskowa na turnieje Petanque.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ