Społeczne

I LO nie doczeka się nowego boiska? Oferty nawet 3-krotnie wyższe

2021-12-14 08:00:00 red.

Kolejny już przetarg w celu znalezienia wykonawcy nowoczesnego boiska sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym ogłosiło Miasto Kalisz we wrześniu br. Ma powstać boisko do siatkówki, badmintona i streetballu oraz bieżnia do skoku w dal. Niestety złożone oferty znacznie przekraczają planowane wydatki - nawet ponad 3-krotnie.

grafika ilustracyjna - wizualizacje - Studio Projektowe Natalia Pietrzykowska
grafika ilustracyjna - wizualizacje - Studio Projektowe Natalia Pietrzykowska

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie nawierzchni wraz z montażem małej architektury na terenie zlokalizowanym przy I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę istniejącej nawierzchni z asfaltowej na nawierzchnię syntetyczną, przebudowy oraz remontu schodów wejściowych do budynku, wykonanie dojść i dojazdów z kostki granitowej, wykonanie i/lub dostawy i montażu elementów małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery; wykonanie nasadzeń zieleni ozdobnej tj. drzew i krzewów na terenie obiektu.

Wybudowane zostaną trybuny przy boisku od strony południowej, wschodniej i zachodniej, zamontowane zostaną piłkowchyty wzdłuż linii boiska od ul. Alfonsa Parczewskiego. Powstanie boisko do siatkówki, badmintona i streetballu oraz bieżnia do skoku w dal. W ramach zadania zostaną zamontowane dwa stoły do ping-ponga. Ponadto wykonanie oświetlenia, odwodnienia i monitoringu terenu inwestycji według projektu branży sanitarnej i elektrycznej czy zakup i dostawę schodołazu.

W czerwcu 2020 roku Miasto znalazło wykonawcę projektu boiska przy I LO. Była to firma Studio Projektowe Natalia Pietrzykowska z Kalisza. Koszt tego zadania wyniósł 14,8 tys. zł. We wrześniu ub.r. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie inwestycji. Został jednak unieważniony. Drugi przetarg został ogłoszony we wrześniu br. Otwarcie ofert nastąpiło 29 września.

Kwota, którą zamawiający (Miasto Kalisz) zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi
390.000,00 PLN brutto.

Swoje oferty złożyły 3 firmy - Leszek Kułak Budownictwo Sportowe, STAŃCZYK ILONA RZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE GRETASPORT, "ACTIVA" LONGIN WITKOWSKI.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ