Edukacja

I LO im. Adama Asnyka z nowym hymnem

2021-11-19 13:30:00 red.

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu ma swój hymn. Słowa stworzyły absolwentki szkoły - Martyna Cierlaczyk i Adrianna Mikulska. Z kolei nauczyciel Marek Jung skomponował do tych słów muzykę i nagrał hymn z pomocą chóru ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19.

I LO
I LO
Wspólnie z I LO świętowali zaproszeni goście m.in. wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek, wicekurator Oświaty Aleksandra Kuź, płk Leszek Kołtun oraz inni znamienici goście.
 
Uroczystość wzbogaciły trzy wykłady historyczne - Eweliny Majewskiej-Kędzi, Macieja Błachowicza oraz profesora doktora habilitowanego Piotra Gołdyna. Uczniowie zaprezentowali także modę z początku XX wieku.
 
Hymn I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu w wykonaniu chóru Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19:
 
Muzyka do hymnu:
 
Data 16 listopada 2021 roku przejdzie do historii szkoły. Był to bowiem dzień przyjęcia hymnu szkolnego. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka może pochwalić się pięknym hymnem, którego słowa stworzyły absolwentki - Martyna Cierlaczyk i Adrianna Mikulska. Marek Jung skomponował do tych słów muzykę i nagrał hymn z pomocą chóru Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ