I Kaliski Marsz Równości [Dużo zdjęć]

2019-09-22 17:00:00 red

I Kaliski Marsz Równości, wzbudzający wiele kontrowersji, przeszedł ulicami naszego miasta. Tęczowe kolory, transparenty i ponad 400 osób na trasie, która wiodła z Nowego Rynku (od strony Galerii Tęcza) przez ul. 3 maja, plac Kilińskiego, plac Jana Pawła II, ul. Zamkową, Główny Rynek, ul. Śródmiejską, przez Rogatkę, ul. Nowy Świat, aż pod pomnik Marii Konopnickiej. Zobaczcie relacje z tego wydarzenia.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

I Kaliski Marsz Równości zabezpieczało kilkuset policjantów – Jest to standardowe zabezpieczenie, które realizujemy już od 16 lat, a w tym roku zabezpieczaliśmy już 4 podobne marsze – mówi rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak – Według naszych obliczeń w I Kaliskim Marszu Równości wzięło udział około 400 uczestników i na trasie przemarszu nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych incydentów, które by wymagały interwencji – dodaje.

Jednak nie obyło się bez drobnych incydentów – Przy jednym z mostów zebrała się grupa przeciwników tego marszu, którzy wykrzykiwali jakieś hasła. W związku z marszem została zatrzymana jedna osoba, jest to 60- letni mężczyzna, który naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy – szarpał się z nimi. Ten mężczyzna w tej chwili przebywa w jednostce policyjnej, gdzie m.in. będzie badana jego trzeźwość – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak.

Policja ocenia, że marsz odbył się spokojnie, jednak – Nadal będziemy kontynuować nasze działania ponieważ uczestnicy tego marszu rozchodzą się do swoich domów i chcemy żeby przez najbliższe godziny było spokojnie – dodaje rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ