Edukacja

Happy Bus zaparkował w Jarantowie [zdjęcia]

2021-07-27 15:30:00 Gmina Blizanów

Zabawy, konkursy, animacje w plenerze, zajęcia plastyczne i sportowe pod opieką wolontariuszy Fundacji Pomocy Dzieciom „Happy Kids” czekały przez 3 dni od 21 do 23 lipca w godz. 10-17 na boisku za Niepublicznym Przedszkolem „Leśne Skrzaty” w Jarantowie. 

fot. Gmina Blizanów
fot. Gmina Blizanów

Zaprosiła ich Anna Korczak – dyrektor Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Leśne Skrzaty” w Jarantowie oraz Niepublicznego Żłobka „Leśne Skrzaty” w Jastrzębnikach, prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jarantów „Od przedszkolaka do żaka”. Z zabaw i animacji skorzystały wszystkie chętne dzieci. Dodatkową atrakcją drugiego dnia była wata cukrowa i popcorn oraz przedstawienie "Pinokio", a trzeciego dnia - alpaki, pokaz strażacki OSP Jarantów i zajęcia taneczne z Dorotą Bielecką ze Studia Tańca Frajda.

Fundacja Happy Kids z siedzibą w Łodzi, od 20 lat, pomaga osieroconym dzieciom. Obecnie prowadzi 19. Rodzinnych Domów Dziecka. Poza tym wspiera dzieci chore m.in. onkologicznie, dla których organizuje zbiórki, pomaga w rehabilitacji i wyjazdach rekonwalescencyjnych.

Happy Bus – to letni projekt Fundacji Happy Kids, który jest organizowany od 2010 roku. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a opiekę nad dziećmi sprawują wolontariusze, wśród nich studenci z zagranicy zrekrutowani przy współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC, poświęcający część wakacji na pracę charytatywną.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ