Społeczne

Grzegorz Kaczmarek oficjalnie burmistrzem Stawiszyna [Zdjęcia]

2020-02-14 09:30:00 red za fb/Krzysztof Grabowski oraz stawiszyn.pl

9 lutego odbyły się przedterminowe wybory na stanowisko burmistrza Stawiszyna. Został nim Grzegorz Kaczmarek, który wygrał w pierwszej turze. W czwartek 13 lutego został oficjalnie mianowany na to stanowisko.

fot. fb/Krzysztof Grabowski
fot. fb/Krzysztof Grabowski

W czwartek odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Stawiszynie. Zgodnie z porządkiem obrad sesji, Miejska Komisja Wyborcza w Stawiszynie wręczyła Grzegorzowi Zbigniewowi Kaczmarkowi zaświadczenie o wyborze na stanowisko Burmistrza Stawiszyna.

- Grzegorz Kaczmarek oficjalnie objął urząd burmistrza gminy i miasta Stawiszyn. Dokładnie w trzy miesiące od śmierci dotychczasowej burmistrz śp. Justyny Urbaniak. Podczas Sesji Rady Miejskiej w Stawiszynie złożył ślubowanie. Dotychczas przez wiele lat był zastępca Justyny Urbaniak, dziś jest jej następcą! Serdecznie gratuluję i życzę dalszego rozwoju gminy, realizacji podjętych działań i nowych pomysłów! - napisał na swoim profilu facebookowym wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz szef lokalnych struktur PSL Krzysztof Grabowski.

Grzegorz Kaczmarek otrzymał 2085 głosów wyborców i wygrał w pierwszej turze przedterminowych wyborów, które były konieczne ponieważ w listopadzie 2019 roku zmarła dotychczasowa burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak. Tymczasowym komisarzem wyborczym była Żaneta Lasiecka-Stodolna, która wcześniej taką funkcję pełniła w gminie Żelazków.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ