Groźna grypa sezonowa

2011-02-23 22:06:58 Agnieszka

Świńska grypa nie jest już tak groźna. Problemem stała się grypa sezonowa, która w okresie zimowym atakuje coraz większą ilość osób. Sanepid odnotował w Kaliszu od początku roku już ponad 800 przypadków.

Świńska grypa nie zagraża już mieszkańcom Kalisza. Tak w każdym razie zapewniają epidemiolodzy. Nie odnotowaliśmy żadnego nowego przypadku zachorowań na świńską grypę. Wydaje się, że wirus przestał się rozprzestrzeniać - mówi Barbara Gogolewska z kaliskiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.
To że AH1N1 jest niebezpieczny dla ludzi nie budzi wątpliwości. Informacje o kolejnych przypadkach zachorowań budzą emocje i strach. W przeciwieństwie do wirusa grypy sezonowej, którego bardzo często bagatelizujemy. Choroba bezpośrednio życiu nie zagraża i można ją zwalczyć antybiotykami. Powikłania po niewyleczonej grypie są za to bardzo niebezpieczne, dlatego bardzo ważne, by nie bagatelizować pierwszych objawów choroby. Najbardziej charakterystyczne to bóle mięśni i stawów, wysoka gorączka, suchy kaszel czy bóle głowy. Warto zatem unikać kontaktu z chorym, często myć ręce i wzmacniać odporność.
Obecnie zachorowań na grypę jest wyjątkowo dużo, od początku roku zanotowaliśmy 800 przypadków choroby - dodaje Gogolewska. Osoby, które chciałyby się zaszczepić przeciwko grypie, mają jeszcze na to czas. W grupie największego ryzyka są dzieci i osoby starsze.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ