Grozi mu 10 miesięcy więzienia za fałszywy alarm bombowy

2016-06-03 13:32:00 red

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo w prawie fałszywego alarmu bombowego. Przypomnijmy, że 22 marca br. 20-letni kaliszanin zawiadomił służby, że na terenie Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy podłożone są ładunki wybuchowe.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Informacja o podłożonych ładunkach zmusiła policję i straż pożarną do podjęcia szeregu działań w celu eliminacji zagrożenia.

- Sprawca fałszywego alarmu został ustalony i zatrzymany, a Sąd Rejonowy w Kaliszu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – informuje Agata Kobiela-Kurczaba, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak zawiadamia prokuratura, Sebastianowi K. grozi teraz kara 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować