Grozi mu 10 miesięcy więzienia za fałszywy alarm bombowy
2016-06-03 13:32:00
red
Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo w prawie fałszywego alarmu bombowego. Przypomnijmy, że 22 marca br. 20-letni kaliszanin zawiadomił służby, że na terenie Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy podłożone są ładunki wybuchowe.
Informacja o podłożonych ładunkach zmusiła policję i straż pożarną do podjęcia szeregu działań w celu eliminacji zagrożenia.
- Sprawca fałszywego alarmu został ustalony i zatrzymany, a Sąd Rejonowy w Kaliszu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – informuje Agata Kobiela-Kurczaba, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.
Jak zawiadamia prokuratura, Sebastianowi K. grozi teraz kara 10 miesięcy pozbawienia wolności.
Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,
wrzuć nam coś do kapelusza :)
Wdzięczny Zespół Calisia.pl