Społeczne

Grochowska 1 od Grupy Antczak z pozwoleniem na budowę

2022-07-28 15:00:00 reklama@calisia.pl/FB Antczak

Grochowska 1 – pierwsza inwestycja Grupy Antczak w segmencie PRS – otrzymała pozwolenie na budowę. Nowoczesny obiekt najmu instytucjonalnego będzie stanowić architektoniczną bramę najważniejszej arterii dzielnicy Praga-Południe.

fot. FB Antczak
fot. FB Antczak

W ramach inwestycji powstanie elegancki 10-kondygnacyjny budynek z 202 lokalami zamieszkania zbiorowego. Jego atutem będzie m.in. doskonała lokalizacja, pozwalająca na szybki dojazd transportem publicznym – zarówno tramwajem, jak i autobusem – do ścisłego centrum Warszawy. Bliskość Trasy Siekierkowskiej i Trasy Łazienkowskiej, łączących oba brzegi Wisły, zapewni sprawne poruszanie się po całym mieście. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze świetnie rozwiniętej infrastruktury handlowej i rekreacyjnej, w tym okolicznych parków i terenów zielonych.

- Wraz z inwestycją Grochowska 1 inicjujemy naszą obecność w dynamicznie rosnącym segmencie najmu instytucjonalnego. Tym samym PRS staje się czwartym filarem rozwoju naszej Grupy – obok sektora deweloperskiego, hotelowego i logistycznego. Jestem przekonany, że obserwowane przez nas wyzwania społeczno-ekonomiczne będą długofalowo premiować profesjonalny rynek najmu, dlatego naszym celem jest zdobycie na nim silnej pozycji. Grochowska 1 będzie forpocztą do naszych kolejnych inwestycji na tym rynku – w pierwszej kolejności w Warszawie i Trójmieście - mówi Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

Planowany przy ul. Grochowskiej 1 budynek będzie miał 30 metrów wysokości. Jego mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z wygodnej przestrzeni coworkingowej, kawiarni oraz przestronnego tarasu na ostatnim piętrze. Projekt architektoniczny powstał w pracowni BBGK Architekci. Jego współautorem jest biuro architektoniczne SAAW.

- Grochowska 1 to inwestycja od początku projektowana z myślą o komforcie użytkowników. Na jej potrzeby zaadoptowaliśmy najlepsze rozwiązania, które od wielu lat sprawdzają się w tego typu obiektach w Europie Zachodniej. To ważne, by na wczesnym etapie rozwoju polskiego rynku najmu instytucjonalnego tworzyć wysokie standardy i inicjować jakościowe projekty, także poza centralnymi lokalizacjami. Dlatego chcemy, by przy głównej ulicy prawobrzeżnej Warszawy powstał tętniący życiem obiekt, odpowiadający na stale zmieniające się potrzeby najemców i okolicznych mieszkańców - mówi Tomasz Andryszczyk, prezes realizującej inwestycję spółki Grochowska 1.

Grupa Antczak jest jednym z najszybciej rosnących podmiotów na krajowym rynku nieruchomości. Jako deweloper, generalny wykonawca i inwestor, Grupa jest obecna w całej Polsce, wzmacnia też pozycję na rynku niemieckim. W 2021 roku Grupa miała w budowie niemal 3 tys. mieszkań, domów i apartamentów wypoczynkowych, a w segmencie logistycznym przekazała ponad 240 tys. m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowych. Grupa inwestuje też w obiekty hotelowe, w tym Hamtpon by Hilton w Kaliszu i Baltic Wave w Kołobrzegu, realizowany pod marką Crowne Plaza.

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować