Kultura

Gratka dla wielbicieli heraldyki i historyków

2021-10-15 08:30:00 WKST

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Komisja Naukowa Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Kaliszu z przewodniczącym dr. Makarym Górzyńskim zapraszają na wystąpienie Marty Gołembiewskiej na temat: Jan Hilary Józef Łubieński herbu Pomian, właściciel dóbr stawiszyńskich.

herb
herb

Posiedzenie naukowe na ten temat odbędzie się 21 października 2021 roku (czwartek) o godz. 18 w nowej siedzibie KTPN ˗ Kalisz, pl. św. Józefa 1-4.

Marta Gołembiewska ˗ mgr ochrony dóbr kultury, historyk, pracownik merytoryczny Muzeum Narodowego w Poznaniu, Oddział Zamek w Gołuchowie, przewodnik terenowy po Wielkopolsce Południowo-Wschodniej, członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogiczno-Heraldycznego, Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, a także Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego. Od 12 lat zajmuje się badaniem rodu Łubieńskich z dóbr stawiszyńskich i ochroną dziedzictwa regionalnego „małych Ojczyzn”. Z zamiłowania heraldyk i genealog.

Prosimy o posiadanie indywidualnych środków zabezpieczenia przed zakażeniem.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ