"Gramy nad Prosną" po raz piąty we wrześniu

2011-06-10 11:01:25 marlena

Zespół Dżem z Filharmonią Kaliską oraz Gienek Loska Band (zwycięzca pierwszej edycji X Factor) – tak zapowiada się gala finałowa piątej edycji Festiwalu Muzycznego im. Pawła Bergera. Dzień wcześniej przesłuchania zespołów w Pubie BeKa (część konkursowa festiwalu).

Na początku września czeka nas piąta edycja Muzycznego Festiwalu „Gramy nad Prosną” upamiętniającego Pawła Bergera- znakomitego muzyka, członka zespołu legendarnej grupy Dżem, a przede wszystkim wielkiego człowieka, który wspierał młode talenty.
W tym roku wraca dwudniowa formuła festiwalu, a najważniejsi będą młodzi muzycy. To im poświęcony zostanie cały pierwsze dzień festiwalu (2 września), kiedy będą się odbywać przesłuchania. Zwieńczeniem pierwszego dnia imprezy będzie koncert laureata zeszłorocznej edycji - zespołu Smokestack. W tym roku więcej osób będzie mogło przyglądać się temu co dzieję się w BeCe. Wyjdziemy niejako na zewnątrz. Te osoby, które nie zmieszczą się w pubie będą mogły obejrzeć przesłuchania na zewnątrz BeKi wyjaśnia Katarzyna Guzowska-Lelental.
Talenty będą wspierane również drugiego dnia- to z myślą o nich przygotowano warsztaty muzyczne. Zajęcia odbywać się będą w godzinach przedpołudniowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, w 4 grupach:
- perkusja (prowadzący Mirosław Skowroński)
- gitara akustyczna i elektryczna (prowadzący: Damian Pyrek)
- pianino (prowadzący Adam Niedzielin)
- skrzypce akustyczne i elektryczne (prowadzący Adam Prucnel)
Koszt uczestnictwa w warsztatach to jedyne 30zł na osobę. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń (kartę zgłoszeń można pobrać ze strony www.festiwalbergera.pl).
Drugiego dnia festiwalu- 3 września odbędzie się koncert galowy. Jak co roku wystąpi zespół Dżem z gośćmi. W tym roku gość będzie wyjątkowy- rodowity kaliski band- Filharmonia Kaliska. Z tej oto przyczyny koncert nie odbędzie się na kortach CkiS, ale w Hali Arena mówi wiceprezydent Miasta Kalisza Dariusz Grodziński. To będzie wspaniały koncert. Wiemy, że Dżem zagra świetny koncert symfoniczny – już raz sprawdził się na 30-leciu zespołu w Katowicach, w Spodku. Dzięki temu są bardzo dobre opracowania filharmoniczne. Tym razem symfoniczny koncert Dżem zagra z Filharmonią Kaliską pod kierownictwem Adama Klocka dodaje Dariusz Grodziński.
Ze swojej strony na Festiwal postaramy się przygotować niespodziankę, co prawda bez udziału Dżemu, ale orkiestra zagra coś co będzie nawiązywać do szeroko pojętej muzyki bluesowe zachęca Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Kaliskiej. Drugim gościem gali festiwalowej będzie Gienek Loska Band- laureat pierwszej edycji programu muzycznego X Factor. Jego muzyka i duch bluesowy świetnie wpisuje się w muzyczny Festiwal Bergera.
Ceny biletów na galę finałową to jedyne 20zł w przedsprzedaży oraz 25zł w dniu koncertu. Sprzedaż biletów prowadzą kasy OSRiR (przy ul. Łódzkiej i w Hali Arena) oraz na stronie www.ebilety.kalisz.pl)
Oficjalna strona internetowa Festiwalu www.festiwalbergera.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ