Społeczne

#GodzinaDlaKalisza - posprzątali teren przy skateparku

2020-06-06 18:00:00 red

Kolejna akcja "Godzina dla Kalisza" odbyła się w sobotę. Tym razem sprzątane były okolice skateparku. 

fot. MW
fot. MW

To kolejna już akcja "Godzina dla Kalisza", podczas której grupa kaliszan, w sobotę od godziny 9:00 uwalniała od śmieci zielone tereny miasta, wśród których na co dzień spacerujemy, jeździmy rowerami, odpoczywamy.

- Śmieci w naszym mieście to problem, z którym borykamy się od dłuższego czasu. Gdzie byśmy nie byli zawsze znajdziemy jakieś śmieci. Jeżeli w Afryce - Rwandzie, gdzie jest to niby trzeci świat, tradycją jest niebrudzenie, to ja bym nie nazwałbym nas rozwiniętym społeczeństwem - mówi Mikołaj Marucha współorganizator akcji "Godzina dla Kalisza".

- Z akcji na akcję pojawia się coraz więcej osób - mówi Aleksander Kozłowski współorganizator akcji "Godzina dla Kalisza" - Jest to inicjatywa obywatelska - jesteśmy grupą znajomych i nieznajomych, którzy spotykają się aby posprzątać poszczególne miejsca w Kaliszu - dodaje.

W Kaliszu w ramach akcji śmieci zniknęły m.in. z Parku Miejskiego przy rzecze Prośnie i z ogródka jordanowskiego. Organizatorzy zachęcają do współpracy fundacje i stowarzyszenia. Proszą mieszkańców o wskazywanie miejsc w mieście, które wymagają porządków. Działania te wspiera już Stowarzyszenie Spartanie, którego celem jest celem jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz ochrona i promocja zdrowia. Co akcję włącza się kilkunastu wolontariuszy.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ