Gmina Szczytniki: Pożar kurnika w Trzęsowie

2011-10-14 22:46:55 kuba

Nadal nie są znane przyczyny pożaru kurnika w Trzęsowie - w powiecie kaliskim. Pożar wybuchł w piątek przed godziną 14-stą. Akcja ratowniczo - gaśnicza trwała przez blisko 5 godzin i wzięło w niej udział 36 strażaków z 9 jednostek.

Jako pierwsze na miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości, które przystąpiły natychmiast do gaszenia ognia i obrony pozostałego budynku oraz sprzętu. W sumie podano kilka prądów wody w natarciu na palący się obiekt. Ze względu na zadymienie, jakie panowało na miejscu akcji, strażacy musli pracować w aparatach ODO.
W spaleniu uległo część budynku gospodarczego oraz kilka znajdujących się wewnątrz maszyn rolniczych. Na szczęście, w kurniku także nie było jeszcze żadnych zwierząt. Wstępnie straty zostały oszacowane na ponad 120 000 złotych, natomiast strażakom udało się ocalić mienie o wartości 100 000 złotych. Przyczyny tego pożaru ustala miejscowa policja.
Na miejsce zdarzenia oprócz jednostek OSP, przybyło pogotowie energetyczne, które odcięło dopływ prądu do budynku. Słabe ciśnienie w okolicznych hydrantach spowodowało, iż dyspozytor na prośbę Kierującego Działaniami Ratowniczymi zadysponował z JRG 1 w Kaliszu ciężki samochód gaśniczy - cysternę z 20 tysiącami litrów wody.
Tekst: Jakub Poniatowski (poniatowski@calisia.pl)
Foto: st. str. Piotr Talar (JRG 1 Kalisz)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ