Sport

Gladiatorzy KRUG GYM na mistrzostwach świata Muay Thai

2019-10-10 10:00:00 KRUK GYM

Gladiatorzy KRUG GYM wrócili do Polski bez medali, ale z cennym doświadczeniem. Na tegorocznych młodzieżowych mistrzostwach świata Muay Thai w Antalya zjechało się ponad 800 młodych tajbokserów z całego świata.

Polskę reprezentowała ekipa z Kaliskiego Centrum Sportowego "KRUK GYM" Adam Borowski, Maciej Herbich i Igor Miklas oraz trener w sztabie kadry Polski Aleksander Kruk. Pierwszy stanął w ringu Maciej Herbich -54 kg przeciwko zawodnikowi z Kazachstanu. Zawodnicy pokazali wysoki poziom, jednak kaliszanin przegrał swoją pierwszą walkę.

Niejednogłośnie przegrał swoją walkę i Adam Borowski - 60 kg. Zabrakło dosłownie dwóch kopnięć, żeby wygrać starcie z Brazylijczykiem. Obydwaj kadeci z KRUK GYM zostali zostali sklasyfikowani na 10 miejscu w swoich kategoriach wagowych.

Igor Miklas pierwszą walkę wygrał przed czasem w drugiej rundzie z Libańczykiem. W 1/4 finału Polak przegrał z faworyzowanym reprezentantem z Tajlandii. To był pierwszy wyjazd Igora na najbardziej prestiżowe Mistrzostwa Świata w muai thai federacji IMFA, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony i ostatecznie zajął 5 miejsce na świecie!

Za miesiąc kolejne mocne wyzwanie - Mistrzostwa Europy w Mińsku. Są już powołani do reprezentacji Polski Adam Borowski i Maciej Herbich, którzy skrzyżują rękawice z najlepszymi zawodnikami muaythai w Europie.