Usługi

Gdzie w Kaliszu zamówisz tradycyjne świąteczne potrawy? Przygotowaliśmy dla Was listę restauracji i menu!

2020-12-18 15:00:00 redakcja

Święta już za kilka dni, dlatego warto zadbać o tradycyjne świąteczne potrawy. Jeżeli nie masz siły i czasu, żeby przyrządzić karpia, barszcz z uszkami czy upiec makowca albo sernik, to zamów pyszne dania z lokalnych restauracji. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę lokali i menu świąteczne jakie oferują! 

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Jakie są tradycyjne, polskie, świąteczne dania?

Zgodnie z tradycją, na świątecznym stole powinno znaleźć się 12 dań na Wigilię, których wybór często zależy od danego regionu. Polskie, tradycyjne potrawy wigilijne to naprawdę długa lista. Menu wigilijne obfituje w ryby, dania z kapustą i grzybami, a także słodkie wypieki z makiem, bakaliami i przyprawami korzennymi.

Jakie tradycyjne potrawy zaserwować na Wigilię? Obowiązkowo pierogi z kapustą i grzybami oraz barszcz przygotowany na domowym zakwasie. Jednak warto pamiętać, że menu na Boże Narodzenie jest w dużej mierze uzależnione od regionu, w którym zamieszkujemy i od tradycji kultywowanych w naszej rodzinie. Na jednym stole pojawią się kluski z makiem, a na innym słodka kutia. 

12 tradycyjnych potraw wigilijnych:

 1. Barszcz wigilijny z uszkami
 2. Zupa grzybowa
 3. Pierogi z kapustą i grzybami
 4. Kapusta z grochem lub z grzybami
 5. Karp smażony lub w galarecie
 6. Ryba po grecku
 7. Śledź w śmietanie lub oleju
 8. Kluski z makiem
 9. Makowiec
 10. Piernik staropolski
 11. Kompot z suszu
 12. Kutia

Jeżeli prowadzisz restaurację i chcesz zaproponować swoje świąteczne menu na zamówienie - to wyślij do nas informację na adres redakcja@calisia.pl.

Zapraszamy restauracje do nadsyłania swojej Świątecznej Oferty, a Czytelników do  składania zamówień :)

 

Komoda Club Residence

 
 
Tel. 62 752 14 00
 
Adres: ul. Niecała 6a
 

 

Polskie Jedzenie Kalisz

 
 
Nr tel. 600 360 364
 
Adres: Sportowa 10, 62-800 Kalisz
 
 

 

Pałac Tłokinia

 
 
 
Tel. 62 767 88 88
 
 

Pub Restauracyjny Warka

Strona www: http://pub-restauracyjny.pl/

Profil facebookowy: https://www.facebook.com/warkakalisz

Tel. 62 767 20 33

Adres: Aleja Wolności 5 62-800 Kalisz


Restauracja KTW Park

Strona www: http://ktwpark.pl/

Profil facebookowy: https://www.facebook.com/ktwpark

Tel. 62 594 23 66

Adres: Park Miejski 2 62-800 Kalisz


Kompleks Restauracyjny Margo

Profil facebookowy: https://www.facebook.com/kaliszmargo

Tel. 62 767 07 13

Adres: ul. Łódzka 151 62-800 Kalisz


Restauracja Góra i Dół

Profil facebookowy: https://www.facebook.com/Restauracja-G%C3%B3ra-i-D%C3%B3%C5%82-114422910389619

Tel. 536 406 896

Adres: ul. Młynarska 131 Kalisz

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ