Galowy Koncert Jubileuszowy szkoły Music Store

2011-06-16 23:18:41 Szkoła Music Store

Dnia 15.06. w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbył się koncert uczniów szkoły muzycznej Music Store. W programie można było usłyszeć utwory klasyczne wykonane na fortepianie czy na gitarze, takie jak "Marsz Turecki", "Dla Elizy", czy "Marsz Weselny"; utwory ludowe w tanecznym, góralskim rytmie, czy też rockowe i nowoczesne. Repertuar bardzo różnorodny, dostosowany do podniosłego Jubileuszu - 20-lecia istnienia szkoły. W przerwach między poszczególnymi pozycjami prezentowany był pokaz slajdów z historii szkoły. Wizualizacja towarzyszyła podczas całego koncertu. Na scenie można było obejrzeć i usłyszeć młodych muzyków w całej sekcji instrumentalnej. Chłopcy i dziewczynka-perkusistka, Patrycja Ciechanowska, mają zaledwie 10 lat, a zagrali jak zawodowcy. Starszy zespół też był owacyjnie przyjęty przez publiczność z piosenką "Póki na to czas" z repertuaru De Mono, czy "Chwytaj dzień" Ewy Farny. Ciekawe interpretacje muzyczne można było usłyszeć w wykonaniu wokalistek Karoliny Piekarskiej, Weroniki Górskiej, Magdy Woźniak, czy Gabrysi Michalak. Jak zwykle nie zawiodły maluchy z tańcem ludowym do muzyki Fryderyka Chopina, czy Amza... w hip hopie. Jak co roku, szkoła ufundowała stupendia dla najlepszych uczniów, a sklep muzyczny Music Store talony na zakupy. Dużym zaskoczeniem był list gratulacyjny dla Dyrekcji i Nauczycieli szkoły Music Store od pana prezydenta Janusza Pęcherza. Oprócz gratulacji oraz słów uznania wręczony został piękny bukiet kwiatów. Życzeń nie było końca. I tym miłym akcentem szkoła Music Store rozpoczyna swój nowy etap działalności na kolejne dwudziestolecie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować