Kultura

Galeria w Hallu. Joanna Bocianowska-Andersz „…pomiędzy malarstwem, a rysunkiem…”

2020-02-20 15:00:00 red za CKiS Kalisz

W Galerii w Hallu Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu 26 lutego o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy twórczości Joanny Bocianowskiej-Andresz.

źródło: ckis.kalisz.pl
źródło: ckis.kalisz.pl

Rodowita kaliszanka, rocznik 1979, praktykująca malarka, związana zawodowo także z wzornictwem przemysłowym i grafiką komputerową. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz Wydziału Edukacji Artystycznej w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (dyplom w Pracowni Rysunku prof. Tadeusza Gaworzewskiego, 2007).

Choć portret i sylwetka człowieka to temat dotychczas dominujący w jej artystycznym portfolio, pozostaje otwarta na inne wątki artystycznej działalności. Inspirujące jest wszystko, co miłe oku na co dzień, postacie osób z bliskiego otoczenia, jak i sylwetki ukochanego psa czy też widok pejzażu skąpanego w słońcu lub we mgle podczas weekendowego spaceru.

Swoje prace prezentowała dotychczas:

– podczas corocznych pokonkursowych wystaw uczelnianych Ars Universitatis (wyróżnienia w dziedzinie rysunku, plakatu, rzeźby i projektowania architektonicznego, lata 2003-2007),

na kilku innych wystawach zbiorowych i na dwóch wystawach indywidualnych:

– w Cafe Calisia – Kalisz – rok 2001

– oraz w Galerii Sztuki Współczesnej – Ostrów Wielkopolski – rok 2016

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ