Społeczne

Fundacja Superbohaterowie wspiera ofiary przemocy i uzdolnione dzieci. W akcję włączyła się uczestniczka programu Big Brother

2021-03-13 08:00:00 red.

Kaliska Fundacja Superbohaterowie chce objąć wsparciem ofiary przemocy domowej oraz uzdolnione dzieci i młodzież, które ze względu na trudną sytuację materialną, nie mogą spełnić swoich marzeń i wystartować w godny sposób w dorosłe życie.

Fundacja Superbohaterowie
Fundacja Superbohaterowie
Tegoroczna akcja ma dwóch adresatów, dlatego też przebiegała będzie ona dwutorowo.
 
Pierwszą grupę stanowią kobiety zmagające się na co dzień z problemem domowej przemocy. Często zastraszone przez swoich partnerów, niekiedy bez zatrudnienia, godzą się na wszystko, aby tylko utrzymać swą rodzinę. Nie mają dokąd pójść, wstydzą się powiedzieć o swoich rozterkach obcym, nie wiedzą, gdzie mają skierować się po wsparcie. Chcąc zmienić ich życie, fundacja kieruje swoją pomoc i organizuje zbiórkę funduszy na pokrycie kosztów udzielenia im pomocy specjalistycznej, niezbędnej w tych trudnych dla nich momentach życia.
 
Drugim adresatem są utalentowane i uzdolnione dzieci, które mają w sobie potencjał, lecz brak środków finansowych w ich rodzinnym środowisku, uniemożliwia im samym jakikolwiek rozwój. Szansą dla nich może być program stypendialny.
 
Ambasadorką projektu jest Manuela Michalak - Znana i kochana za swój pogodny styl bycia, uczestniczka pierwszej edycji programu Big Brother , prezenterka telewizyjna, wspaniała i czuła na los innych.
 
Wspomagając projekt, fundujecie niezbędne wsparcie dla osób w bardzo trudnej sytuacji domowej.
 
Dzięki darowiźnie, możemy zapewnić niezbędną pomoc w postaci:
1. Psychologa
2. Radcy prawnego
3. Trenera zawodowego
4. Kursów m.in. z samoobrony.
5. Pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy, często po długiej przerwie spowodowanej sytuacją domową.
6. Atrakcje i wycieczki dla dzieci, które nigdy nie zaznały normalnego życia.
 
Cały czas trwa zbiórka voucherów i fantów na aukcje.
 
Link do zrzutki:
 
 
Fundacja Superbohaterowie Narutowicza 4, 62-800 Kalisz
 
 
Tel. 796 128 746
 
Fundacja powstała 20.02.2020 r. Założyło ją grono osób, od lat współpracujących z sobą w wielu różnych dziedzinach pomocy charytatywnej. 

Główne cele Fundacji to: 

  1. Wszechstronna działalność na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem społecznym lub marginalizowanych, w szczególności osób niepełnosprawnych oraz starszych. 

  2. Wsparcie materialne i niematerialne utalentowanych dzieci i młodzieży. 

  3. Zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie krwiodawstwa. 

  4. Zwiększanie świadomości społeczeństwa w zakresie oddawania szpiku. 

  5. Ochrona dóbr kultury w tym działalność na rzecz zabytków. 

  6. Działalność kulturalna. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ