Kultura

„Fuksy” na inaugurację

2020-10-25 12:00:00 red

Instalacja przestrzenna i multimedialna Artiego Grabowskiego „Fuksy”, traktująca o sztuce performatywnej zainauguruje nową przestrzeń wystawienniczą w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

fot. MW
fot. MW

W dotychczasowym pomieszczeniu Galerii Sztuki Użytkowej w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, powstało miejsce wystawiennicze dla sztuki współczesnej – Bardzo nam brakowało takiej przestrzeni ponieważ do tej pory wszystkie wystawy odbywały się de facto w korytarzu i na schodach prowadzących na salę widowiskowo-kinową. To nas bardzo ograniczało w tym co tam było można wyeksponować i nie mogliśmy robić wielu rzeczy które nas bardzo interesowały. Od teraz będziemy mogli to robić dlatego tutaj zapanują instalacje, rzeźby, gobeliny a nawet pokazy tkanin i mody o charakterze artystycznej – mówi dyrektor CKiS w Kaliszu Dariusz Grodziński.

Na inaugurację nowego pomieszczenia zaproszono Artiego Grabowskiego z instalacją „Fuksy” - Jest to wystawa retrospektywna, w której pokazujemy 20 prac ukazujących okres twórczy od początku wieku po 2020 rok. Na wystawę składają się prace multimedialne, filmy dokamerowe, wideo performance, dokumentacje i fotografie wielko formatowe – mówi autor wystawy Arti Grabowski – W tej wystawie jest pokazanych kilka tematów – wątek animalistyczny, wątek performance polowych oraz portrety, które są trochę konfabulowane – dodaje.

Wernisaż wystawy planowany jest na środę, 28 października. Ze względu na panujące obostrzenia będzie w nim uczestniczyć maksymalnie 25 osób.

Arti Grabowski – artysta sztuk wizualnych, aktor, reżyser, performer. Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Kierownik Pracowni Sztuki Performance na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ