Kultura

Fotografia, muzyka, malarstwo, performance - Odkrywaj Sztukę na XIII Galerii Bezdomnej w Kaliszu!

2023-09-20 08:00:00 Galeria Bezdomna

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej XIII edycji Galerii Bezdomnej w Kaliszu, która odbędzie się w dniach 23-26 września.

Galeria Bezdomna
Galeria Bezdomna
To już 13. edycja Galerii Bezdomnej. W tym roku organizatorzy, autorzy prac i wydarzeń artystycznych oraz publiczność ponownie spotkają się w byłym Klubie Studenckim "Pod Muzami" przy Alei Wolności 27.
 
Od soboty do wtorku czekają na Was niezwykłe atrakcje i możliwość zagłębienia się w fascynujący świat sztuki w różnych jej wydaniach.
 
Sobota, 23 września:  Rozpoczynamy od godziny 12:00, otwierając drzwi dla odwiedzających. Będzie to dzień pełen inspirujących wydarzeń. Już o 12:00 rozpocznie się prezentacja fotografii analogowej wielkoformatowej poprowadzona przez Mariusza Hertmanna. To doskonała okazja, by poznać tajniki tej wyjątkowej techniki. Kolejnym punktem będzie warsztat "Ramki do zdjęć, dla dzieci i dla dorosłych" z Martą Kościańską. Pomiędzy wydarzeniami będziecie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym performance - Interwencja Taneczna "IT". O 16:00 zapraszamy na wernisaż, a wieczorem możecie dołączyć do after party w Kontrabasie o godzinie 21:00. *
 
Niedziela, 24 września: Otwieramy Galerię dla zwiedzających o godzinie 12:00. Od 14:00 do 18:00 odbędą się warsztaty sitodruku, gdzie będziecie mogli spróbować swoich sił w tej technice. O 18:00 oczekuje na Was wykład Juliusza Grzybowskiego zatytułowany „O co Tamuz zapytał Teuta”, albo o technice. Wieczorem, o 20:00, kończymy drugi dzień wystawy.
 
Poniedziałek, 25 września: Otwarcie galerii dla zwiedzających o 15:00. To doskonały moment na spokojne zwiedzanie i zanurzenie się w atmosferę sztuki. O 19:00 kończymy trzeci dzień wystawy.
 
Wtorek, 26 września: Znowu otwieramy galerię dla zwiedzających o 15:00, dając okazję nowym uczestnikom na odkrywanie artystycznego świata Galerii Bezdomnej. O godzinie 19:00 zamykamy czwarty dzień wystawy. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i doświadczania sztuki w różnych jej przejawach. Każdy z tych dni obfituje w wyjątkowe wydarzenia, które pozwolą poczuć niepowtarzalny klimat Galerii Bezdomnej i odkryć niezwykłe talenty artystyczne. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Osoby wystawiające się mają do swojej dyspozycji Galerię w dniach 20-27 września. Można przyjść, zawiesić swoje prace (w każdej chwili!).
 
Odkryj Tajniki Fotografii Analogowej z Mariuszem Hertmannem: Warsztaty na XIII Galerii Bezdomnej
 
 W ramach XIII edycji Galerii Bezdomnej w Kaliszu, masz okazję uczestniczyć w fascynujących warsztatach z Mariuszem Hertmannem, cenionym ekspertem w dziedzinie fotografii analogowej. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tajniki tradycyjnych technik fotograficznych pod okiem doświadczonego mistrza sztuki obrazu.
 
Mariusz Hertmann - Mistrz Fotografii Analogowej:  Mariusz Hertmann to uznany fotograf, znany z pasji do fotografii analogowej i technik ciemniowych. Jego ekspercka wiedza i doświadczenie czynią go doskonałym przewodnikiem w świecie fotografii opartej na tradycyjnych metodach.
 
Co zostanie omówione na warsztatach:  
 
- Eksploracja Fotografii Analogowej:  Poznasz proces tworzenia zdjęć w technice analogowej, od przygotowania kliszy po odbitki ciemniowe.
 
- Techniki Wielkiego Formatu i Stykówki: Mariusz Hertmann wprowadzi Cię w świat techniki wielkiego formatu, wykorzystując błony RTG i stykówki.
 
- Sztuka Tradycyjnych Odbitek Gumowych: Będziesz miał okazję zanurzyć się w procesie tworzenia odbitek ciemniowych, wykorzystując technikę gumy dwuchromianowej. Warsztaty z Mariuszem Hertmannem to niepowtarzalna okazja do nauki i eksperymentowania z tradycyjnymi technikami fotografii. To również doskonała okazja do zanurzenia się w atmosferę XIII Galerii Bezdomnej i doświadczenia sztuki na własnej skórze. Przygotuj się na fascynującą podróż w świat fotografii analogowej z ekspertem, który z pasją przekaże Ci tajniki tej niezwykłej sztuki. Nieoczekiwane odkrycia i artystyczne inspiracje czekają na Ciebie podczas tych unikatowych warsztatów. Ciemnia będzie dostępna przez wszystkie dni otwarcia Galerii Bezdomnej.
 
Szczegółowe informacje oraz terminarz tegorocznej edycji wydarzenia dostępne są na stronie bezdomna.photo.kalisz.pl

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować