Motoryzacja

Ford stawia na samochody elektryczne. Poznaj nowego Mustanga, poczuj moc Explorera, przetestuj możliwości Transita!

2022-06-13 09:12:24 reklama@calisia.pl

Samochody elektryczne to już nie przyszłość - to teraźniejszość. Coraz więcej marek deklaruje odchodzenie od klasycznych silników spalinowych na rzecz „elektryków”. Ford również podąża tą drogą i przedstawił modele, które zaskakują!

fot. MW
fot. MW

Ford Mustang Mach-e – klasyka na nowo

Myśląc Mustang mamy przed oczyma modele z 67’ czy 69’. Fantastyczne, duże benzynowe silniki, piękna sylwetka i niesamowita elegancja połączona z rockowym pazurem. Lata mijały, a Ford prezentował coraz to nowsze, bardziej lub mniej, udane modele klasycznego Mustanga.

Czas i ewolucja zrobiły swoje i trzeba było się spodziewać, że prędzej czy później nastąpi moment, gdy powstanie wersja z napędem elektrycznym. Jednak takiej rewolucji chyba nikt się nie spodziewał. Mach-e to konstrukcyjnie zupełnie inne auto od tego, co mogliśmy wcześniej. Nowy model to bardziej crossover niż fastback, kabriolet czy coupe.

Wygląd zewnętrzny może zaskoczyć fanów klasyków, jednak gdy lepiej mu się przyjrzeć znajdziemy pewne niuanse, które zostały przeniesione z poprzednich wersji m.in. lampy przednie i tylne.

Jak przystało na auto elektryczne jednym z najważniejszych elementów jest bateria - Samochód posiada świetne osiągi, bo w końcu nazwa Mustang zobowiązuje. Mamy dwie pojemności baterii - 75 kWh i 98 kWh. Moc od 269 do 480 KM - mówi Adam Mosek, kierownik salonu Ford. - Samochód jest przestronny, ma długość 4,7 metra i rozstaw osi 3 metry. Ponadto posiada dwa bagażniki, o pojemności 400 litrów z tyłu i 80 litrów z przodu – dodaje.

Ford Explorer – Legendarny amerykański SUV

Gdy myślimy amerykańskie auto – widzimy wielkie, ciężkie SUV-y z ogromnymi silnikami. I oczywiście Ford tego segmentu nie zaniedbał. Explorer to 7-osobowe auto, które zachwyca przestrzenią i zwrotnością, bo mimo ogromnych rozmiarów prowadzi się bardzo swobodnie i delikatnie. Pod maską mamy silnik hybrydowy o maksymalnej mocy 457 KM i momencie obrotowym 825 Nm - Osiągi są imponujące, a przy tym to auto dość ekonomiczne. Średnie spalanie to 8 l/100 km. To samochód dla fanów amerykańskiej motoryzacji – mówi Malwina Lis dyrektor marketingu Auto Grupa Lis.

Ford Explorer to uosobienie luksusu i prestiżu. To samochód, który perfekcyjnie łączy przestronność wnętrza z mocnym napędem i kompletnym wyposażeniem w standardzie.

Ford E-Transit – marzenie każdego przedsiębiorcy

Samochody elektryczne - to nie tylko auta miejskie czy SUV-y, ale także auta dostawcze. Ten segment to wyjątkowi odbiorcy – przedsiębiorcy i firmy kurierskie czy przewozowe.

- To auto dedykowane dla firm małych, ale również kurierskich - mówi Wiesław Sobczak - Auto ma możliwość konfiguracji przestrzeni ładunkowej, a także doboru jej wielkości do konkretnych potrzeb. Jest dobrze wyciszone, mamy wrażenie, że jedziemy autem osobowym – dodaje.

Zasilany baterią o mocy 400V i 67 kWh Ford E-Transit gwarantuje zeroemisyjny zasięg do 312 km na jednym ładowaniu. Dostępny jest w trzech wariantach wysokości i długości, oferując przestrzeń ładunkową o pojemności nawet do 15,1 metra sześciennego. Ford E-Transit dostarcza 25 różnych konfiguracji, co sprawia, że możesz stworzyć własny,  w pełni elektryczny E-Transit, który będzie pracować na sukces Twojej firmy.

 

Chcesz się umówić na jazdę testową?

Zadzwoń pod numer telefonu 726 707 707 lub wypełnij formularz kontaktowy!

 

Salon Ford

Auto Grupa Lis
ul. Rogatka 20c, 62-860 Opatówek k/Kalisza 

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować