Fontanna Noce i Dnie już cieszy oczy kaliszan! [zdjęcia, wideo]

2020-06-26 20:30:00 BK

26 czerwca, zjawiskowa fontanna na pl. Kilińskiego znów ożyła i przyciąga zarówno tych młodszych jak i starszych mieszkańców. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk
Równo o godzinie 18:00 mieszkańcy zebrali się wokół fontanny by podziwiać wodny pokaz a także wysłuchać kameralnego koncertu ze skrzypcami i akordeonem w roli głównej. Fontanna sprawiła wiele radości najmłodszym, którzy z ciekawością nie tylko patrzyli ale też moczyli ręce w wodzie.
 
Wystąpili:

Arkadiusz Hylewski (skrzypce)

Hieronim Bartczak (akordeon)

Koncerty przy fontannie będą odbywać się cyklicznie w piątki i w soboty. Fontanna przyciąga wielu kaliszan zwłaszcza w gorące dni, kiedy daje trochę wytchnienia. 

Fontanna na pl. Kilińskiego po raz pierwszy uruchomiona została 2 września 2017 roku i stała się ozdobą miasta Wielu przychodzi by ją podziwiać, a także usiąść na ławce i odpocząć. Koszt inwestycji wyniósł 3,4 mln zł.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ