Firmy Południowej Wielkopolski nagrodzone za innowacyjność

2014-09-30 03:09:00 iwa

Ogłoszenie zwycięzców oraz uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Lider Innowacyjności Południowej Wielkopolski„ zakończyły pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizowanego przez Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości.

Do konkursu nadesłano 16 propozycji, które były rozpatrywane w trzech kategoriach:
- Innowacyjny Produkt
- Innowacyjna Usługa
- Innowacyjna Technologia

Nagrodę w kategorii Innowacyjny Produkt – za innowacyjny stół do schładzania masy cukierniczej, otrzymała Fabryka Maszyn Spożywczych Spomasz Pleszew SA. Produkt ten ,wcześniej, został również wyróżniony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Laureatem konkursu w kategorii Innowacyjna Usługa zostało przedsiębiorstwo Fucco Design Erwin Garbarczyk z Leszna za usługę reprodukcji dzieł sztuki za pomocą druku 3D.

Liderem Południowej Wielkopolski w kategorii Innowacyjna Technologia jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe ZAP Kooperacja Sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego, które zostało wyróżnione za technologię skrawania z dużymi prędkościami w procesie wytwarzania wózków tocznych.

Ponadto, organizatorzy wręczyli dyplomy przedstawicielom pozostałych firm, które zgłosiły do konkursu:
- w kategorii Innowacyjny Produkt
1. APO Piotr Osiak – centralę wentylacyjną z wysokim stopniem odzysku ciepła zwaną potocznie rekuperatorem;

2. Cherry Tree Piotr Muzyka - zespół urządzeń elektronicznych umożliwiający sterowanie komputerem, odbiornikiem telewizyjnym, dekoderem telewizyjnym lub domofonem, tabletem lub smartfonem przez osoby niepełnosprawne;

3. Interior Art. Marcin Kolański – mebel wielofunkcyjny „Marti” przeznaczony zarówno dla dzieci przedszkolnych poprzez wiek szkolny do pełnego wykorzystania jego funkcji przez osoby dorosłe;

4 .Lockhard Sp. z o.o. – maszynę przejezdną, przeznaczoną do przemieszczania osób na stanowisko robocze;

5. Microfood Piotr Barczyk – owoce suszone metodą puffingu;

6. PPHU MIPAMA Import-Export E.Z. Szafarz sp.j. – superfood z nadzwyczajnie wysoką zawartością substancji odżywczych, niezbędnych dla zachowania zdrowia człowieka, z certyfikatem ekologicznym;

7. Pol-Fungimed Sp. z o.o. – myco biohumus – ekologiczne, pro środowiskowe podłoże zawierające beta glukany pochodzenia grzybowego stosowane jako biologiczny preparat do uprawy roślin;

8. Przedsiębiorstwo P.H.U. Mazurek Eryk Mazurek – koperty bąbelkowe;

9. Sampro Sp. z o.o. – palarnie kabinowe z własnym, niezależnym systemem wentylacyjno – filtracyjnym;

10. System Sensor Roman Biadała – zespół urządzeń elektronicznych umożliwiający sterowanie komputerem, odbiornikiem telewizyjnym, dekoderem telewizyjnym lub domofonem, tabletem lub smartfonem – przez osoby niepełnosprawne;

- w kategorii Innowacyjna Usługa
1. 3D Work – usługę wytwarzania trójwymiarowych obiektów i modeli z tworzyw sztucznych za pomocą technologii druku 3D;

- w kategorii Innowacyjna Technologia
1. HHO Power Damian Michalak – optymalizację procesów spalania paliw węglowodorowych mieszanką wodoru i tlenu;

2. Zakład Usług Kooperacyjnych Sp. z o.o. – autonomiczną fotogrzałka jako alternatywa dla kolektorów słonecznych.

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ