Społeczne

Firma Correct w Ociążu zamknięta! Pracuje tam zakażony koronawirusem z powiatu kaliskiego

2020-03-25 14:30:00 redakcja

Największy zakład w powiecie ostrowskim wstrzymuje prace. Jeden z jego pracowników jest zakażony koronawirusem. Sprawę bada Sanepid.

Com40
Com40

Dziś, tj 25 marca, u mężczyzny z powiatu kaliskiego potwierdzono obecność koronawirusa. Przebywa na oddziale zakaźnym przy ul. Toruńskiej. Jak się okazuje jest on pracownikiem firmy Correct w gminie Nowe Skalmierzyce zatrudniającej tysiące osób. W związku z tym zarząd firmy podjął decyzje o wstrzymaniu prac od 26 marca.

OŚWIADCZENIE

W imieniu Zarządu firmy Correct informujemy, że dziś w godzinach porannych otrzymaliśmy zgłoszenie z Sanepidu, że jeden z naszych pracowników został poddany testom, które potwierdziły u niego obecność SARS-Cov-2, zwanego potocznie koronawirusem.

Mając na uwadze ochronę naszych Pracowników oraz przeciwdziałanie potencjalnemu rozprzestrzenianiu się wirusa, praca spółki Correct w lokalizacji Ociąż zostaje wstrzymana od 26.03.2020. Zgodnie z obowiązującymi procedurami lista osób, które mogły mieć styczność z zarażoną osobą została przesłana do Sanepidu w celu podjęcia stosownych działań przez powołane do tego Organy.

Poza podjętymi dotychczas środkami ostrożności, na obszarze fabryki zostanie przeprowadzona dezynfekcja wydziałów oraz wprowadzone zostaną dodatkowe, zaostrzone środki prewencyjne.

Zarząd firmy będzie na bieżąco monitorował sytuację oraz podejmował dalsze decyzje dotyczące czasu postoju w najlepszej wierze i trosce o bezpieczeństwo Pracowników.

Pracownicy będą telefonicznie informowani o dalszych decyzjach przez swoich bezpośrednich przełożonych.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ