Społeczne

Firma Correct w Ociążu zamknięta! Pracuje tam zakażony koronawirusem z powiatu kaliskiego

2020-03-25 14:30:00 redakcja

Największy zakład w powiecie ostrowskim wstrzymuje prace. Jeden z jego pracowników jest zakażony koronawirusem. Sprawę bada Sanepid.

Com40
Com40

Dziś, tj 25 marca, u mężczyzny z powiatu kaliskiego potwierdzono obecność koronawirusa. Przebywa na oddziale zakaźnym przy ul. Toruńskiej. Jak się okazuje jest on pracownikiem firmy Correct w gminie Nowe Skalmierzyce zatrudniającej tysiące osób. W związku z tym zarząd firmy podjął decyzje o wstrzymaniu prac od 26 marca.

OŚWIADCZENIE

W imieniu Zarządu firmy Correct informujemy, że dziś w godzinach porannych otrzymaliśmy zgłoszenie z Sanepidu, że jeden z naszych pracowników został poddany testom, które potwierdziły u niego obecność SARS-Cov-2, zwanego potocznie koronawirusem.

Mając na uwadze ochronę naszych Pracowników oraz przeciwdziałanie potencjalnemu rozprzestrzenianiu się wirusa, praca spółki Correct w lokalizacji Ociąż zostaje wstrzymana od 26.03.2020. Zgodnie z obowiązującymi procedurami lista osób, które mogły mieć styczność z zarażoną osobą została przesłana do Sanepidu w celu podjęcia stosownych działań przez powołane do tego Organy.

Poza podjętymi dotychczas środkami ostrożności, na obszarze fabryki zostanie przeprowadzona dezynfekcja wydziałów oraz wprowadzone zostaną dodatkowe, zaostrzone środki prewencyjne.

Zarząd firmy będzie na bieżąco monitorował sytuację oraz podejmował dalsze decyzje dotyczące czasu postoju w najlepszej wierze i trosce o bezpieczeństwo Pracowników.

Pracownicy będą telefonicznie informowani o dalszych decyzjach przez swoich bezpośrednich przełożonych.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ