Finałowe zmagania w minisiatkówce w SP 17 w Kaliszu. UKS 17 z awansem do Mistrzostw Polski! [zdjęcia]

2021-06-13 14:00:00 red.

W sobotę, 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 17 w Kaliszu, odbył się Finał Mistrzostw Województwa w minisiatkówce dziewcząt w kat „3”. Tytuł Mistrza zdobył Enea Energetyk Poznań 1 a Wicemistrza UKS 17 Kalisz, awansując tym samym do Mistrzostw Polski.

To była prawdziwie sportowa sobota a emocje sięgnęły zenitu podczas zmagań siatkarskich w SP 17 w Kaliszu. Na 3 wydzielonych boiskach grały po 4 drużyny z Wielkopolski, łącznie 12 zespołów z Kalisza, Poznania, Krotoszyna, Gostynia, Piły, Leszna, Wrześni, Środy Wlkp. i Trzcianki.

Zespół UKS 17 Kalisz podszedł do pierwszej rundy bardzo skoncentrowany ale spokojny i dało to zamierzony efekt czyli zwycięstwo w każdym spotkaniu i wyjście do następnej rundy z pierwszego miejsca. - Połowa drogi za nami.
2 runda to już schody. Pierwsze spotkanie z bardzo ambitnym zespołem z klubu UKS Hetman Sobieski Poznań. Spokojna i wyważona gra dała nam zwycięstwo. Następny mecz to spotkanie z ENEA Energetyk Poznań. Zaczynamy spokojnie pkt za pkt. Lekka przewaga przeciwniczek pod koniec seta powoduje zwycięstwo w pierwszym secie zespołu z Poznania. Drugi set to od początku duża przewaga poznanianek której nasz zespół już nie zniwelował i niestety przegrywamy to spotkanie. Ale przed nami jeszcze następne dwa i tam zdecydowanie walczymy - relacjonuje trener Jakub Stankiewicz. - Spotkanie z zespołem Gostynia to walka od początku do końca. Staramy się nie oddawać darmowych pkt. Niestety zbyt dużo błędów w zagrywce powoduje nerwowa końcówkę pierwszego seta. Kaliszanki zachowują zdecydowanie więcej „zimnej krwi” i wygrywają pierwszego seta. Drugi to nowe „otwarcie” ale tu zdecydowanie lepsza gra naszego zespołu i wykorzystywanie swoich najlepszych elementów daje zwycięstwo w secie i w całym spotkaniu 2:0. Cieszymy się ogromnie bo ta wygrana bardzo nas przybliża do upragnionego celu. Ostatnie spotkanie można scharakteryzować jednym zdaniem. Wyrafinowana i spokojna gra całego naszego zespołu daje kolejną wygrana i zdobycie awansu do Mistrzostw Polski. Mamy to... jedziemy na Mistrzostwa Polski.

Gratulacje dla zawodniczek UKS 17 Kalisz: Oliwia Buda, Amelia Musiedlak, Amelia Zagwojska, Julia Talar i Lena Adamczyk.