Sport

Finałowe zmagania w minisiatkówce w SP 17 w Kaliszu. UKS 17 z awansem do Mistrzostw Polski! [zdjęcia]

2021-06-13 14:00:00 red.

W sobotę, 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 17 w Kaliszu, odbył się Finał Mistrzostw Województwa w minisiatkówce dziewcząt w kat „3”. Tytuł Mistrza zdobył Enea Energetyk Poznań 1 a Wicemistrza UKS 17 Kalisz, awansując tym samym do Mistrzostw Polski. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

To była prawdziwie sportowa sobota a emocje sięgnęły zenitu podczas zmagań siatkarskich w SP 17 w Kaliszu. Na 3 wydzielonych boiskach grały po 4 drużyny z Wielkopolski, łącznie 12 zespołów z Kalisza, Poznania, Krotoszyna, Gostynia, Piły, Leszna, Wrześni, Środy Wlkp. i Trzcianki.

Zespół UKS 17 Kalisz podszedł do pierwszej rundy bardzo skoncentrowany ale spokojny i dało to zamierzony efekt czyli zwycięstwo w każdym spotkaniu i wyjście do następnej rundy z pierwszego miejsca. - Połowa drogi za nami.
2 runda to już schody. Pierwsze spotkanie z bardzo ambitnym zespołem z klubu UKS Hetman Sobieski Poznań. Spokojna i wyważona gra dała nam zwycięstwo. Następny mecz to spotkanie z ENEA Energetyk Poznań. Zaczynamy spokojnie pkt za pkt. Lekka przewaga przeciwniczek pod koniec seta powoduje zwycięstwo w pierwszym secie zespołu z Poznania. Drugi set to od początku duża przewaga poznanianek której nasz zespół już nie zniwelował i niestety przegrywamy to spotkanie. Ale przed nami jeszcze następne dwa i tam zdecydowanie walczymy - relacjonuje trener Jakub Stankiewicz. - Spotkanie z zespołem Gostynia to walka od początku do końca. Staramy się nie oddawać darmowych pkt. Niestety zbyt dużo błędów w zagrywce powoduje nerwowa końcówkę pierwszego seta. Kaliszanki zachowują zdecydowanie więcej „zimnej krwi” i wygrywają pierwszego seta. Drugi to nowe „otwarcie” ale tu zdecydowanie lepsza gra naszego zespołu i wykorzystywanie swoich najlepszych elementów daje zwycięstwo w secie i w całym spotkaniu 2:0. Cieszymy się ogromnie bo ta wygrana bardzo nas przybliża do upragnionego celu. Ostatnie spotkanie można scharakteryzować jednym zdaniem. Wyrafinowana i spokojna gra całego naszego zespołu daje kolejną wygrana i zdobycie awansu do Mistrzostw Polski. Mamy to... jedziemy na Mistrzostwa Polski.
 
Gratulacje dla zawodniczek UKS 17 Kalisz: Oliwia Buda, Amelia Musiedlak, Amelia Zagwojska, Julia Talar i Lena Adamczyk.
 
Wydarzenie wsparli:
 
SP nr 17 Kalisz
WZPS Poznań
Juszczak - firma budowlana
Werbliński- zakłady tłuszczowe
Werbliński- Transport

Klasyfikacja finałowa:

1. Enea Energetyk Poznań 1

2. UKS 17 Kalisz

3. UKS Kaniasiatka Gostyń

4. UKS Hetman III Sobieski Poznań

5. MKS Trzcianka

6. UKS Polon Krotoszyn

7. SPS VOLLEY Piła

8. Enea Energetyk Poznań 2

9. UKS "Środa" Środa Wlkp.

10. MUKS Jantar Kalisz

11. KPS Progress Września

12. UKS "9" Leszno

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ