Sport

Finał Polsailing w Kaliszu [Dużo zdjęć]

2019-09-21 16:08:07 red

Znów tłoczno zrobiło się na Prośnie przy przystani KTW. A to wszystko za sprawą tegorocznego finału programu żeglarskiego Polsailing.

fot. MW
fot. MW

Polsailing to ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej, organizowany przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, ma na celu wprowadzenie dzieci i rodziców do żeglarskiego świata.

- Przywracamy rzekę Prosnę mieszkańcom Kalisza to jeden z programów, który realizujemy – mówi wiceprezydent Grzegorz Kulawinek – Jako samorząd będziemy wspierali takie inicjatywy jak Polsailing. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie pomóc – dodaje.

Miasto przymierza się do zakupu dwóch tramwajów wodnych – To jest pomysł prezesa Tomasza Gluczyńskiego i osób które chciałyby ożywienia rzeki Prosny. Planujemy żeby były dwa. Być może uda nam się to wykonać z Budżetu Obywatelskiego – dodaje wiceprezydent Kulawinek.

Program Polsiling powstał aby rozpowszechniać żeglarstwo – Chcemy zainspirować dzieci i ich rodziców aby zaczęli uprawiać żeglarstwo. Program ma na celu pokazać, że żeglarstwo możemy uprawiać w każdym wieku, bez względu czy chcemy startować w Igrzyskach Olimpijskich, czy dla przyjemności – mówi Tomasz Hamera Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego – Cieszę się, że w Kaliszu ten projekt jest realizowany niesamowicie efektywnie – dodaje.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ