Sport

Finał Polsailing w Kaliszu [Dużo zdjęć]

2019-09-21 16:08:07 red

Znów tłoczno zrobiło się na Prośnie przy przystani KTW. A to wszystko za sprawą tegorocznego finału programu żeglarskiego Polsailing.

fot. MW
fot. MW

Polsailing to ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej, organizowany przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, ma na celu wprowadzenie dzieci i rodziców do żeglarskiego świata.

- Przywracamy rzekę Prosnę mieszkańcom Kalisza to jeden z programów, który realizujemy – mówi wiceprezydent Grzegorz Kulawinek – Jako samorząd będziemy wspierali takie inicjatywy jak Polsailing. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie pomóc – dodaje.

Miasto przymierza się do zakupu dwóch tramwajów wodnych – To jest pomysł prezesa Tomasza Gluczyńskiego i osób które chciałyby ożywienia rzeki Prosny. Planujemy żeby były dwa. Być może uda nam się to wykonać z Budżetu Obywatelskiego – dodaje wiceprezydent Kulawinek.

Program Polsiling powstał aby rozpowszechniać żeglarstwo – Chcemy zainspirować dzieci i ich rodziców aby zaczęli uprawiać żeglarstwo. Program ma na celu pokazać, że żeglarstwo możemy uprawiać w każdym wieku, bez względu czy chcemy startować w Igrzyskach Olimpijskich, czy dla przyjemności – mówi Tomasz Hamera Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego – Cieszę się, że w Kaliszu ten projekt jest realizowany niesamowicie efektywnie – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ