Kultura

Filharmonia Kaliska zakończyła sezon artystyczny koncertem Anastasii Kobekina [zdjęcia]

2021-06-26 11:30:00 Filharmonia Kaliska

25 czerwca w Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej odbył się koncert na zakończenie sezonu artystycznego w Filharmonii Kaliskiej. Zagrała solistka i kameralistka Anastasia Kobekina. Anastasia gra na wiolonczeli z 1743 roku autorstwa Giovanniego Battisty Guadagniniego.

fot. Arek Szymański
fot. Arek Szymański
Anastasia Kobekina
 
Dzięki szerokiemu repertuarowi od baroku po muzykę współczesną, grając zarówno na instrumentach współczesnych, jak i z epoki, Anastasia Kobekina stała się jedną z najbardziej ekscytujących wiolonczelistek młodego pokolenia.

Jako solistka Anastasia występowała ze światowej sławy orkiestrami jak Konzerthausorchester Berlin, Kammerphilharmonie Bremen, Wiener Symphoniker, BBC Philharmonic, Kremerata Baltica, Mariinsky Theatre Orchestra, Moscow Virtuosi, Tchaikovsky Symphony Orchestra Moscow. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Krzysztof Penderecki, Valery Gergiev, Heinrich Schiff, Omer Meir Wellber, Vladimir Spivakov i Dmitrij Kitajenko.
Najważniejsze wydarzenia sezonu 2020/21 to debiuty z Royal Liverpool Philharmonic Orchestra pod batutą Vasily Petrenko, Orchestre National de Lille, Barcelona Symphony Orchestra (OBC), Yomiuri Nippon Symphony Orchestra, Kanagawa Philharmonic.

W czerwcu 2019 roku Anastasia zdobyła brązowy medal na XVI Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Petersburgu. Otrzymała również Prix Thierry Scherz i Prix André Hoffmann na Swiss Winter Music Festival „Sommets musicaux de Gstaad”. Nagroda obejmowała nagranie płyty z orkiestrą dla szwajcarskiej wytwórni Claves (wydana w kwietniu 2019).

Anastasia uczestniczy w wielu festiwalach, wykonując muzykę kameralną u boku takich artystów jak Gidon Kremer, Renaud Capuçon, Yuri Bashmet, Giovanni Sollima, Denis Matsuev, Fazil Say, Vladimir Spivakov i Andras Schiff.
Jako recitalistka, solistka i kameralistka Anastasia Kobekina występuje m.in. w Royal Concertgebouw Amsterdam, Lincoln Centre, Avery Fisher Hall, Konzerthaus Berlin, Tonhalle Zurich, Mariinsky Theatre, Les Flâneries Musicales de Reims, Festiwal wiolonczelowy w Kronbergu, Festiwal „Spannungen“ Heimbach, Easter Festiwal Aix-en-Provence, Festspiele Mecklenburg Vorpommern i Folle Journee Nentes.

Urodzona w Rosji w rodzinie muzyków, pierwsze lekcje gry na wiolonczeli pobierała w wieku czterech lat. Po ukończeniu studiów w Moskwie została zaproszona na studia do Akademii Kronberg w Niemczech. Kontynuowała studia na Uniwersytecie Artystycznym w Berlinie. Obecnie jest studentką Konserwatorium Paryskiego i Frankfurter Hochschule (klasa wiolonczeli barokowej). Anastasia gra na wiolonczeli z 1743 roku autorstwa Giovanniego Battisty Guadagniniego.
 
25 czerwca 2021 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
 
Wykonawcy:
Anastasia Kobekina - wiolonczela
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Paweł Kotla – dyrygent
Paweł Adamczyk - słowo o muzyce
 
W programie:
Andrzej Panufnik - Suita Staropolska
Andrzej Panufnik - Tryptyk Jagielloński
Joseph Haydn - Koncert wiolonczelowy C-dur Hob. VIIb:1
Georges Bizet – Suita „Arlezjanka” nr 2
 
Partnerzy:
Hampton by Hilton Kalisz
Mercedes-Benz Auto Partner J. i A. Garcarek

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ