Społeczne

„Festyn Trzech Pokoleń” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

2019-10-09 11:40:52 red za UM Kalisz

W piątek w Dziennym Domu Pomocy Społecznej odbył się „Festyn Trzech Pokoleń”. Uczestniczyło w nim ok. 120 osób: seniorzy, dzieci z Domu Dziecka, przedstawiciele stowarzyszeń abstynenckich oraz zaproszeni goście z Komendy Miejskiej Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej i Urzędu Miasta Kalisza.

źródło: kalisz.pl
źródło: kalisz.pl

Głównym celem festynu była poprawa komunikacji międzypokoleniowej, integracja, otwarcie na innych ludzi oraz wzrost świadomości na temat bezpiecznych zachowań i zdobycia wiedzy gdzie uzyskać pomoc w różnych trudnych sytuacjach. Uczestnicy festynu przed wspólną zabawą wysłuchali przedstawicieli KMP, którzy mówili na temat bezpieczeństwa w domu i na drogach oraz osób uzależnionych, którzy przedstawili działalność stowarzyszeń abstynenckich. Ponadto każdy senior otrzymał poradnik „Bezpieczne życie seniorów” a dzieci malowanki „Na drodze”.

„Festyn Trzech Pokoleń” był realizowany w ramach projektu pn. „Bezpieczne życie w Kaliszu – od juniora do seniora” dofinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ