Festyn pod znakiem truskawki z potańcówką pod gwiazdami [Dużo zdjęć]

2022-06-19 10:00:00 red

Mieszkańcy sołectwa Sulisławice powitali lato. Festyn jest okazją do zabawy, integracji mieszkańców oraz gości i zadbania o zdrowie. Oczywiście na uczestników czekały też smakołyki, a wśród nich truskawki, z których znane są Sulisławice.

fot. MW
fot. MW
Festyn organizowany jest regularnie od kilku lat. Wcześniej na placu przy sali OSP, a obecnie na terenie Zielonego Miejsca odpoczynku - placu rekreacyjnego połączonego z boiskiem. Dla uczestników przygotowano dania z grilla z kiszonym ogórkiem oraz pajdą chleba i grochówkę, a na deser ciasto drożdżowe z truskawkami i rabarbarem oraz pączki. Wśród najmłodszych jak zawsze popularnością cieszyła się wata cukrowa i lody.
 
Uczestnicy festynu mieli okazję posłuchać koncertu w wykonaniu wokalistów z "Talent studio" i wziąć udział w tańcach prowadzonych przez animatorów. Były też konkursy w tym plastyczny, którego tematem przewodnim zawsze jest sołectwo organizujące piknik. Tematem tegorocznych prac były "Truskawkowe Sulisławice".
 
Były przejażdżki ciuchcią oraz dmuchańce. Strażacy z OSP Sulisławice zaprezentowali swój sprzęt i każdy chętny mógł usiąść za kierownicą nowoczesnego wozu bojowego. Chętni mogli zbadać skład ciała i wziąć udział w zbiórce dla Jagody Michalak, kilkunastomiesięcznej dziewczynki chorej na SMA.
 
Festyn zakończyła potańcówka pod gwiazdami. Organizatorem biesiady była sołtys Karolina Sadowska i Rada Sołecka.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować