Kultura

Ferie zimowe w Rezerwacie Archeologicznym Zawodzie [zdjęcia]

2022-01-25 11:30:00 BK

Na dobre trwają ferie zimowe w Rezerwacie Archeologicznym Zawodzie. Najmłodsi biorą udział w zabawach, udzielają się plastycznie i kulinarnie, a także spędzają czas aktywnie.

fot. RK
fot. RK

- Każdy dzień jest poświęcony innym działaniom mającym przybliżyć historię naszego miasta, historię średniowiecza. Dziś zajęcia poświęcone były kanapkom inspirowanymi zimą. Dzieci musiały wykazać się kreatywnością i przygotować kanapkę przypominającą zimowe zabawy. Była więc kanapka z bałwanami i choinką. Przygotowaliśmy też zimowe sporty i zabawy. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze - mówiła Ilona Wieczorek.

Zainteresowanie zajęciami jest bardzo duże. Dzieci zjeżdżały na sankach, przygotowały przekąski dla zwierząt i ptaków, robiły ozdoby w postaci bałwanów.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ