Biznes

FB Antczak z kolejnym rekordowym rokiem na rynku mieszkaniowym

2021-12-22 14:12:13 reklama@calisia.pl/FB Antczak

Rekordowa liczba lokali w budowie, wejście na niemiecki rynek deweloperski oraz dalsze wzmocnienie pozycji w sektorze apartamentowo-turystycznym. FB Antczak podsumowuje inwestycje mieszkaniowe zrealizowane w 2021 roku.

fot. FB Antczak
fot. FB Antczak

W 2021 roku FB Antczak miała w budowie niemal 3 tys. mieszkań, domów i apartamentów wypoczynkowych. Inwestycje były realizowane zarówno w ramach własnego portfolio deweloperskiego, jak i w oparciu o umowy o generalne wykonawstwo z takimi firmami, jak Mennica Polska, Marvipol Development, UWI Inwestycje czy Duda Development. Głównymi rynkami działania Grupy w segmencie mieszkaniowym była Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław i Kalisz. Grupa zainicjowała też butikową inwestycję Projekt Q5 realizowaną w Spandau – jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Berlina.

- Za nami bardzo dobry i pracowity rok, w którym znacząco poszerzyliśmy portfolio projektów realizowanych zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z największymi polskimi deweloperami w formule generalnego wykonawstwa. Jako deweloper rozpoczęliśmy ciekawe inwestycje w Warszawie, Poznaniu i Kaliszu, weszliśmy też na niezwykle wymagający rynek niemiecki, na którym zamierzamy dalej się rozwijać. Mimo wyzwań, przed jakimi stoją dziś wszystkie podmioty budowlane, realizujemy inwestycje zgodnie z założonymi harmonogramami, konsekwentnie stawiając na wykorzystanie nowych, proekologicznych technologii -

Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy FB Antczak uzyskała pozwolenia na użytkowanie 663 lokali. W segmencie Antczak Residential zakończono budowę 376 mieszkań i domów, realizowanych w ramach kaliskich inwestycji Nowy Korczak, Łódzka 7 i Botaniczna House, stołecznych osiedli Bluszczowe Wille i Cicha Łąka oraz pierwszego etapu Kaliska Park w Turku. Z kolei w segmencie Antczak Construction przekazano klientom 287 mieszkań i apartamentów, w tym pierwsze etapy inwestycji Rezydencja Niechorze (Multico) oraz Diasfera Łódzka (Duda Development).

- W 2022 roku chcemy w jeszcze większym stopniu rozwijać się na największych rynkach. W Warszawie planujemy rozpocząć trzy nowe inwestycje, które będą się charakteryzować najwyższej jakości architekturą i dbałością o przestrzeń publiczną. Do obecnego modelu, w którym projekty realizujemy jako deweloper i generalny wykonawca, dołożymy kolejny filar, jakim są mieszkania na wynajem w formule PRS. Nowe projekty rozpoczniemy też na rodzimym dla nas rynku wielkopolskim, m.in. w Poznaniu i Kaliszu. Jednocześnie bardzo ważny pozostaje dla nas sektor apartamentowo-turystyczny, w którym realizujemy obecnie, jako inwestor i generalny wykonawca, jedną z najciekawszych na polskim rynku inwestycji – hotel Baltic Wave w Kołobrzegu -

Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

W segmencie Antczak Residential Grupa ma aktualnie w budowie ponad 800 domów i mieszkań w ramach takich inwestycji, jak Między Mostami i RiverSide w Kaliszu, Ursus Nova i Bluszczowe Wille w Warszawie, Ziębicka 14 w Poznaniu, Jutrzenka II we Wrocławiu, Kaliska Park w Turku oraz Projekt Q5 w Berlinie. W segmencie Antczak Construction realizowanych jest ponad 1 tys. mieszkań dla klientów deweloperskich w Warszawie (Bulwary Praskie, Studio Okęcie) i Poznaniu (Malta Wołkowyska). Z kolei w segmencie Antczak Investment powstaje 468 apartamentów wraz z pełną infrastrukturą turystyczną klasy premium w ramach inwestycji Baltic Wave w Kołobrzegu.

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ