Sport

Ewelina Żurowska dołącza do Energa MKS-u Kalisz!

2021-06-10 19:30:00 Energa MKS Kalisz

Powoli zbliżamy się do końca ogłaszania składu sekcji siatkówki Energa MKS-u Kalisz na nowy sezon. Kolejną "kompletną" pozycją jest przyjęcie. Tutaj do kaliskiego zespołu dołącza Ewelina Żurowska, przez większość swojej kariery związana z Pałacem Bydgoszcz.

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

Ewelina urodziła się w Bydgoszczy w 1992 roku i właśnie w barwach Pałacu rozpoczynała swoją siatkarską karierę. Przeszła wszystkie szczeble szkolenia, aż do debiutu w seniorskim zespole. Właściwie opuściła bydgoski klub tylko raz, przez sezon reprezentując barwy I-ligowych Budowlanych Toruń. Dysponuje bardzo dużym doświadczeniem na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Łącznie rozegrała w niej 8 sezonów, w których zdobyła 2058 punktów, z czego 109 zagrywką i 244 blokiem.

Niedawno zakończony sezon 2020/21 również był dla nowej przyjmującej Energa MKS-u bardzo udany. W 24 meczach Pałacu zdobyła 352 punkty będąc na 11 miejscu w rankingu najlepiej punktujących zawodniczek TAURON Ligi, dwukrotnie otrzymała również statuetkę MVP. Jej najlepszy pojedynczy wynik to 27 punktów w pięciosetowym boju z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała.

Na przyjęciu Ewelina dołącza do dwóch innych nowych zawodniczek - Oli Dudek i Karoliny Drużkowskiej. Skład przyjmujących na nowy sezon uzupełnia przedłużająca kontrakt z kaliskim zespołem Emilia Mucha.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska

Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska

Środkowe: Justyna Łukasik, Aleksandra Cygan

Przyjmujące: Aleksandra Dudek, Emilia Mucha, Karolina Drużkowska, Ewelina Żurowska

Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

Sztab: Jacek Pasiński (I trener),

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ