Kultura

Evergreen - koncert Filharmonii Kaliskiej z okazji Święta Miasta Kalisza

2021-05-31 13:00:00 red.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

W piątek, 11 czerwca, o godzinie 17:00, na Rozmarku odbędzie się koncert plenerowy Filharmonii Kaliskiej z okazji Święta Miasta Kalisza.

Evergreen2021
Evergreen2021
11 czerwca 2021 r.
Święto Miasta Kalisza
Plac Rozmarek
godz. 17:00
 
Anastazja Simińska - wokal
The Sunday Singers 
 
Big Band Filharmonii Kaliskiej
Lechosław Nowak – dyrygent
W programie m.in.:
George Gershwin - Błękitna rapsodia
Duke Ellington - Caravan
 
oraz przeboje muzyki soul. 
Evergreen to określenie utworu muzycznego cieszącego się niesłabnącą popularnością przez wiele lat, często wykonywanego przez różnych wykonawców, czasem w kolejnych pokoleniach, inaczej standard.
 
Big Band Filharmonii Kaliskiej wspólnie z kwartetem wokalnym The Sunday Singers zaprezentują „wiecznie zielone” przeboje muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. W programie koncertu m.in. Błękitna Rapsodia — George'a Gershwin'a w jazzowej aranżacji, Caravan — Duke'a Ellington'a w filmowej wersji (Whiplash). Swingowe i musicalowe przeboje oraz klasyki muzyki soul m.in. New York, New York, Feeling Good czy Sir Duke.
 
Zaproszenie Big Bandu do udziału w koncercie przyjęła wokalistka musicalowa Anastazja Simińska – tegoroczna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza w dziedzinie kultury.
 
„(...) dobra energia i harmonia składu, świetny balans i mix radość z grania” to jeden z komentarzy po walentynkowym spotkaniu filharmonicznego Big Bandu z kaliską publicznością. Zapewniamy, że harmonii, radości i słońca nie zabraknie w kolejnej koncertowej propozycji zespołu.
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ