Etap III przerwany

2019-04-14 17:35:00 www.kalisz.pl

Nietypowy przebieg miała trzecia odsłona 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym “Hellena Tour 2019”. Krótko po tym jak peleton wystartował sprzed kaliskiego ratusza, na ulicy Łódzkiej zjechał z trasy. Wszystko z powodu złej pogody.

fot. Juliusz Kowalczyk
fot. Juliusz Kowalczyk

W sobotę, punktualnie o godzinie 15.00 kolarze stanęli na starcie trzeciego etapu, usytuowanego przed kaliskim ratuszem. Po przejechaniu 118 kilometrów mieli finiszować w Stawiszynie. Rozpoczęcie rywalizacji opóźniało się jednak, bowiem część cyklistów, która już wcześniej sugerowała odwołanie tej części zmagań ze względu na złe warunki pogodowe, negocjowała z sędzią głównym o podjęciu takiej decyzji.

W końcu z opóźnieniem, peleton wystartował z kaliskiego rynku, ale po przejechaniu dwóch kilometrów, na ulicy Łódzkiej zjechał z trasy. Organizatorzy niezwłocznie opublikowali oświadczenie Komisji Sędziowskiej: “W związku ze złymi warunkami pogodowymi – temperatura nieprzekraczająca 3 stopni Celsjusza (temperatura odczuwalna -1 stopień Celsjusza), przy zimnym wietrze i padającym deszczu, etap III Wyścigu Hellena Tour 2019 został przerwany. Zawodnicy wystartowali z rynku w Kaliszu, jednak z powodów wyżej wymienionych, po dystansie 2 km III etap został przerwany.”

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ