Wasze artykuły

Estrady Folkloru 2019

2019-07-08 13:00:00 CKiS

Zapraszamy już od czerwca do września na plenerowe Estrady Folkloru 2019 w sześciu miejscowościach Południowej Wielkopolski. Będziemy wspólnie z zespołami i kapelami Ziemi Kaliskiej kultywować wiejskie tradycje śpiewu i tańca. Budujemy razem naszą wielkopolską tożsamość regionalną. Bądźcie z nami.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w 2019 roku
Estrady Folkloru 2019 i Targi Sztuki Ludowej:

plakat Krzysztof Rospondek

plakat Krzysztof Rospondek

1.
BRZEZINY, pow. kaliski, Estrada nad Zalewem – 23 czerwca
współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzezinach

 2.
ŻEGOCIN, gm. Czermin, pow. pleszewski, plac przy OK – 29 czerwca
w ramach 22. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, współpraca z Ośrodkiem Kultury w Żegocinie i SMKL w Potarzycy

3.
SOŚNIE, pow. ostrowski, Ośrodek „Biały Daniel” – 4 sierpnia
współpraca ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Edukacyjnym PASIKONIK w Kocinie

4.
MOSZCZANKA i SKRZEBOWA, gm. Raszków, pow. ostrowski, boiska sportowe – 18 sierpnia
współpraca ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa

5.
CHOCZ, pow. pleszewski, teren przy Zespole Szkół – 24 sierpnia
w ramach Dożynek Parafialno-Gminnych
współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Choczu

6.
PRZYGODZICE pow. ostrowski, plac przy GOK – 7 września
– w ramach XI Przeglądu Kulturalnego Doliny Baryczy
współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach

 

Estrady Folkloru odbywają się w ramach projektu Melodie stamtąd. Festiwal i Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu EtnoPolska 2019.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ