Wasze artykuły

Estrady Folkloru 2019

2019-07-08 13:00:00 CKiS

Zapraszamy już od czerwca do września na plenerowe Estrady Folkloru 2019 w sześciu miejscowościach Południowej Wielkopolski. Będziemy wspólnie z zespołami i kapelami Ziemi Kaliskiej kultywować wiejskie tradycje śpiewu i tańca. Budujemy razem naszą wielkopolską tożsamość regionalną. Bądźcie z nami.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w 2019 roku
Estrady Folkloru 2019 i Targi Sztuki Ludowej:

plakat Krzysztof Rospondek

plakat Krzysztof Rospondek

1.
BRZEZINY, pow. kaliski, Estrada nad Zalewem – 23 czerwca
współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzezinach

 2.
ŻEGOCIN, gm. Czermin, pow. pleszewski, plac przy OK – 29 czerwca
w ramach 22. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, współpraca z Ośrodkiem Kultury w Żegocinie i SMKL w Potarzycy

3.
SOŚNIE, pow. ostrowski, Ośrodek „Biały Daniel” – 4 sierpnia
współpraca ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Edukacyjnym PASIKONIK w Kocinie

4.
MOSZCZANKA i SKRZEBOWA, gm. Raszków, pow. ostrowski, boiska sportowe – 18 sierpnia
współpraca ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa

5.
CHOCZ, pow. pleszewski, teren przy Zespole Szkół – 24 sierpnia
w ramach Dożynek Parafialno-Gminnych
współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Choczu

6.
PRZYGODZICE pow. ostrowski, plac przy GOK – 7 września
– w ramach XI Przeglądu Kulturalnego Doliny Baryczy
współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach

 

Estrady Folkloru odbywają się w ramach projektu Melodie stamtąd. Festiwal i Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu EtnoPolska 2019.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować