Społeczne

Eskan Darwich podsumowuje swoje dyżury na rowerze i deklaruje cykliczność akcji - „Mam zamiar jeździć na rowerze do naszych mieszkańców, żeby ich wysłuchać”

2021-09-30 15:30:00 red.

Radny Polska 2050 Eskan Darwich w okresie letnim swoje dyżury odbywał jeżdżąc na rowerze. Oprócz prywatnych korzyści (schudł 5 kg) wysłuchiwał problemów mieszkańców, pisał interpelacje oraz podjął kilkadziesiąt interwencji. Radny zadeklarował, że akcję będzie powtarzał co roku w okresie od czerwca do końca września.

fot. MW
fot. MW

- W okresie wakacyjnym w tym roku uruchomiłem akcję „Dyżur radnego na rowerze”. Od czerwca do końca września co niedzielę od godz. 10.00 rozpoczynałem swój dyżur od Parku Miejskiego. Na prośby mieszkańców naszego miasta jeździłem do nich pod wskazane adresy – słuchałem ich problemów i próbowałem pomagać, doradzać oraz załatwiać te sprawy – mówi radny Polska 2050 Eskan Darwich – Udało się załatwić pewne sprawy, a inne czekają na rozstrzygnięcie. Wynikiem tego dyżuru jest kilka interpelacji do prezydenta, kilkadziesiąt interwencji i spotkań – dodaje.

Radny Darwich zapowiada, że akcja będzie prowadzona cyklicznie – co roku w okresie letnim – Mam zamiar jeździć na rowerze do naszych mieszkańców, żeby ich wysłuchać jakie mają problemy i co mają do zaproponowania – mówi rany Polski 2050.

Z jakimi najczęściej problemami mieszkańcy zwracali się do radnego? - Tych problemów jest mnóstwo, ale większość z nich dotyczy problemów związanych z mieszkalnictwem, z warunkiem życia w budynkach MZBM-u, a także śmieciami na podwórkach i czystością – twierdzi radny dając przykład z ostatniego spotkania – Ostatniej niedzieli pojechałem na zaproszenie mieszkańców na ul. Widok 30 i to utkwiło mi w pamięci, ponieważ tam mieszkają osoby, które są w podeszłym wieku i są praktycznie niepełnosprawne, chodzą o kulach. Pani Ewa i Pan Stanisław mieszkają na drugim piętrze - nie mają łazienki, a toaletę mają na zewnątrz. Dlatego będę prosił prezydenta, aby jak najszybciej im pomóc. A takich ludzi mamy coraz więcej w Kaliszu – mówi radny Eskan Darwich i podkreśla – Przecież miasto to nie są tylko chodniki i budynki, ale przede wszystkim to są ludzie. Musimy zadbać o komfort życia naszych mieszkańców, a w szczególności tych starszych. Musimy iść w tym kierunku, a nie tylko się chwalić jaka ulica została wyremontowana, ale musimy konkretnie pomagać naszym mieszkańcom.

„Dyżur radnego na rowerze” to także połączenie przyjemnego z pożytecznym – radny zrzucił blisko 5 kg.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ