Wasze artykuły

ERASMUS + w Koperniku

2022-05-10 09:26:34 III LO

Uczniowie III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu pod koniec marca udali się do Portugalii, a w dniach 2-8 maja przebywali we Włoszech w ramach programu ERASMUS +. 

Uczniowie III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu pod koniec marca udali się do Portugalii, a w dniach 2-8 maja przebywali we Włoszech w ramach programu ERASMUS +.  Projekt TAKE ACTION - enable students to take action and become active citizens” realizowany we współpracy ze szkołami z Rionero in Vulture z Włoch oraz Barcelos z Portugalii dopiero w 2022 doczekał się swojej realizacji. Pandemia COVID uniemożliwiła wcześniejsze wyjazdy. Celem projektu jest wzrost wiedzy uczniów na temat UE, przezwyciężenie stereotypów między narodami  i rozwój kompetencji językowych. Dzięki wyjazdom młodzież poznała różne systemy edukacji. Uczniowie dyskutowali w grupach na temat obecnej sytuacji na Ukrainie i stanowiska UE w tej sprawie. Dyskutowali na temat bezpieczeństwa oraz cyberzagrożeń .

Wyjazdy były też okazją do poznania dziedzictwa kulturowego danego kraju. W Portugalii grupa uczniów udała się m.in do Porto nad Oceanem Atlantyckim, Bragi oraz miasta Barcelos. We Włoszech udali się m.in. do  Matery , która jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzali zamek w Melfi oraz odwiedzili rodzinną miejscowość rzymskiego poety Horacego – Venose. Udział w projekcie był też świetną okazją do skosztowania regionalnej kuchni. W wyjazdach młodzieży towarzyszyła koordynatorka projektu z ramienia III LO,  Monika Baran – Bodylska oraz Paulina Bielewicz. Finał projektu za dwa tygodnie w Kaliszu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować