Wasze artykuły

ERASMUS + w Koperniku

2022-05-10 09:26:34 III LO

Uczniowie III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu pod koniec marca udali się do Portugalii, a w dniach 2-8 maja przebywali we Włoszech w ramach programu ERASMUS +. 

Uczniowie III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu pod koniec marca udali się do Portugalii, a w dniach 2-8 maja przebywali we Włoszech w ramach programu ERASMUS +.  Projekt TAKE ACTION - enable students to take action and become active citizens” realizowany we współpracy ze szkołami z Rionero in Vulture z Włoch oraz Barcelos z Portugalii dopiero w 2022 doczekał się swojej realizacji. Pandemia COVID uniemożliwiła wcześniejsze wyjazdy. Celem projektu jest wzrost wiedzy uczniów na temat UE, przezwyciężenie stereotypów między narodami  i rozwój kompetencji językowych. Dzięki wyjazdom młodzież poznała różne systemy edukacji. Uczniowie dyskutowali w grupach na temat obecnej sytuacji na Ukrainie i stanowiska UE w tej sprawie. Dyskutowali na temat bezpieczeństwa oraz cyberzagrożeń .

Wyjazdy były też okazją do poznania dziedzictwa kulturowego danego kraju. W Portugalii grupa uczniów udała się m.in do Porto nad Oceanem Atlantyckim, Bragi oraz miasta Barcelos. We Włoszech udali się m.in. do  Matery , która jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzali zamek w Melfi oraz odwiedzili rodzinną miejscowość rzymskiego poety Horacego – Venose. Udział w projekcie był też świetną okazją do skosztowania regionalnej kuchni. W wyjazdach młodzieży towarzyszyła koordynatorka projektu z ramienia III LO,  Monika Baran – Bodylska oraz Paulina Bielewicz. Finał projektu za dwa tygodnie w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ