Wasze artykuły

ERASMUS + w Koperniku

2022-05-10 09:26:34 III LO

Uczniowie III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu pod koniec marca udali się do Portugalii, a w dniach 2-8 maja przebywali we Włoszech w ramach programu ERASMUS +. 

Uczniowie III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu pod koniec marca udali się do Portugalii, a w dniach 2-8 maja przebywali we Włoszech w ramach programu ERASMUS +.  Projekt TAKE ACTION - enable students to take action and become active citizens” realizowany we współpracy ze szkołami z Rionero in Vulture z Włoch oraz Barcelos z Portugalii dopiero w 2022 doczekał się swojej realizacji. Pandemia COVID uniemożliwiła wcześniejsze wyjazdy. Celem projektu jest wzrost wiedzy uczniów na temat UE, przezwyciężenie stereotypów między narodami  i rozwój kompetencji językowych. Dzięki wyjazdom młodzież poznała różne systemy edukacji. Uczniowie dyskutowali w grupach na temat obecnej sytuacji na Ukrainie i stanowiska UE w tej sprawie. Dyskutowali na temat bezpieczeństwa oraz cyberzagrożeń .

Wyjazdy były też okazją do poznania dziedzictwa kulturowego danego kraju. W Portugalii grupa uczniów udała się m.in do Porto nad Oceanem Atlantyckim, Bragi oraz miasta Barcelos. We Włoszech udali się m.in. do  Matery , która jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzali zamek w Melfi oraz odwiedzili rodzinną miejscowość rzymskiego poety Horacego – Venose. Udział w projekcie był też świetną okazją do skosztowania regionalnej kuchni. W wyjazdach młodzieży towarzyszyła koordynatorka projektu z ramienia III LO,  Monika Baran – Bodylska oraz Paulina Bielewicz. Finał projektu za dwa tygodnie w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować