Sport

Energa MKS SMS Kalisz rozpoczyna Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek

2021-02-18 18:00:00 Energa MKS Kalisz

Jeszcze niedawno Energa MKS SMS Kalisz świętował ogromny sukces całej kaliskiej siatkówki w postaci potrójnego Mistrzostwa Polski w przedłużonym przez pandemię sezonie 2019/20. Nie minęło dużo czasu, a drużyny młodzieżowe Energa MKS-u rozpoczynają długą drogę do walki o obronę tytułów w sezonie 2020/21. Już od piątku rozpoczynają rywalizację w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek, będących pierwszym wyzwaniem na drodze do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Kaliski zespół zmierzy się z: Energetykiem Poznań, UKS-em Szamotulanin Szamotuły i UKS-em ZSMS Poznań.

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

Trzon zespołu juniorek tworzą uczennice VII LO SMS w Kaliszu, w decydujących rundach rozgrywek wojewódzkich i ogólnopolskich wesprą ich również cztery zawodniczki trenujące na co dzień w centralnym SMS-ie w Szczyrku. Dziewczyny zakwalifikowały się do turnieju finałowego mistrzostw województwa dzięki wygraniu grupy eliminacyjnej nr 2 w pierwszym etapie. Okazały się lepsze od zespołów SPS Volley Piła, KS Volley Turek i SPS Volley Piła II. W grupie zdobyły 17 punktów tracąc tylko jednego seta.

Przygotowania do nowego sezonu i sama praca z młodymi zawodniczkami w trakcie jego trwania nie była łatwa. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią wszyscy musieliśmy dostosować wiele elementów naszego życia do nowej rzeczywistości. Podobnie było z treningami grup młodzieżowych, chociaż te wywodzące się z SMS-ów były zakwalifikowane jako sport wyczynowy, co pomagało w organizacji zajęć. Dziewczyny musiały zadowolić się 10 godzinami zajęć tygodniowo, zamiast 16, ale w obecnej sytuacji ważna była w ogóle możliwość regularnego treningu. O przygotowaniach i perspektywie przed turniejem opowiedziała trenerka grup młodzieżowych, Anna Duma-Lalek.

Jest to dla nas ciężki sezon, ponieważ pandemia, która zaistniała nam od wiosny spowolniła trochę i zaburzyła nam cykl treningowy. Nie mogliśmy np. możliwości zorganizowania obozów, które do tej pory regularnie realizowaliśmy. Oczywiście zastąpiliśmy to przygotowaniami wyłącznie na miejscu, ale musieliśmy nasz plan dostosować do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Co do turnieju, myślę, że powinno być dobrze. Będziemy się wszyscy starali, żeby sukces był tak duży jak w poprzednim roku – Mistrzostwo Polski, ale najpierw musimy skupić się na finałach wojewódzkich, a dopiero później kolejnych fazach.

Pierwszy mecz Energa MKS SMS Kalisz rozegra w piątek, 19 lutego o 18:30. Planowana jest transmisja z turnieju, zainteresowanym polecamy śledzenie profili Energa MKS-u Kalisz w mediach społecznościowych i zachęcamy do trzymania kciuki za dziewczyny!

Plan Mistrzostw Wielkopolski Juniorek w siatkówce

Piątek, 19 lutego

  1. 18:30, Energa MKS SMS Kalisz – UKS ZSMS Poznań

 

Sobota, 20 lutego

  1. 16:30, Energa MKS SMS Kalisz – Enea Energetyk Poznań

 

Niedziela, 21 lutego

  1. 10:00, Energa MKS SMS Kalisz – UKS Szamotulanin Szamotuły

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ