Sport

Energa MKS odpadła z Pucharu Polski

2020-02-20 09:48:41 red

To koniec marzeń o powtórzeniu ubiegłorocznego półfinału Pucharu Polski przez kaliskich szczypiornistów. W środę podopieczni Patrika Liljestranda przegrali na wyjeździe w ramach 1/8 finału Pucharu Polski z wyżej notowanymi Azotami Puławy 32:23 (14:12).

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Lepiej mecz w Puławach zaczęli Kaliszanie, którzy w 13 minucie minimalnie prowadzili 4:5. Jednak w ciągu następnych 5 minut gospodarze rzucili 3 bramki wypracowując sobie dwubramkowe poradzenie, które utrzymało się do przerwy. Drużyny do szatni schodziły przy wyniku 14:12. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, po 8 minutach widniał wynik 20:14. Zawodnicy Energi MKS jednak się nie poddali i solidnie odrabiali straty doprowadzając w 50 minucie do wyniku 22:20, który dawał jeszcze szanse na zwycięstwo. Jednak w ciągu 10 ostatnich minut puławianie wrzucili piąty bieg i 12 bramek (!) przy zaledwie 3 bramkach kaliszan. Mecz zakończył się wysokim wynikiem 32:23.

KS Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 32:23 (14:12)

Azoty: Bogdanow, Borucki - Przybylski 8, Akimenko 6 (0/1), Gumiński 4 (2/2), Łangowski 3, Podsiadło 3, Dawydzik 3, Kowalczyk 2, Jarosiewicz 2, Rogulski 1 (1/1), Bachko.