Energa MKS Kalisz wygrywa ze Stalą Mielec

2021-04-11 10:00:00 red za Energa MKS Kalisz

Drużyna Energa MKS-u Kalisz umocniła się na 5. miejscu PGNiG Superligi po domowym zwycięstwie nad Stalą Mielec 28:24 (12:13). O wygranej zdecydował ostatni kwadrans, kiedy to gospodarze pewniej grali w obronie po czym wykorzystywali swoje szanse w ataku.

Po dwóch porażkach do sobotniego spotkania kaliszanie byli bardzo zmotywowani do walki. Motywację jeszcze bardziej podnosił fakt, że Gwardia Opole miała tylko 1 punkt mniej, a w perspektywie nasz zespół ma wyjazd do Płocka i domowy mecz z Łomżą Vive Kielce.

Z kolei Stal przyjechała do Kalisza po ważnym zwycięstwie z Zagłębiem Lubin przełamującym serię 9 porażek z rzędu. To niewątpliwie poprawiło ich morale i umocniło w przekonaniu, że do końca sezonu są w stanie zdobyć jeszcze wiele punktów.

To przekonanie zespół trenera Nilssona przenióśł do pierwszej połowy meczu w Arenie Kalisz. Stal najpierw otworzyła wynik po skutecznym karnym Marka Monczki, a później toczyła wyrównaną walkę bramka za bramkę z wyżej notowanym przeciwnikiem. Bramki seriami zdobywał Monczka, dla naszego zespołu z kolei w pierwszej połowie aż czterokrotnie (przy stuprocentowej skuteczności) trafiał reprezentacyjny lewy rozgrywający Kacper Adamski. Stal wyszarpała dobry wynik w pierwszej części i na przerwę schodziła ze skromnym, jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się właściwie identycznie jak pierwsza. Strzelanie rozpoczął Monczka tak samo jak kilkadziesiąt minut wcześniej skutecznie wykonując rzut karny. Okazało się, że nie zwiastowało to tak dobrej gry Stali, jak w pierwszej połowie. Na trafienie czeskiego rozgrywającego kolejną bramką odpowiedział Kacper Adamski, a później sukcesywnie przejmowaliśmy kontrolę nad spotkaniem.

Już w 35 minucie Krzysztof Misiejuk trafieniem w kontrze wyprowadził nas na prowadzenie. W ofensywie coraz lepiej radził sobie sprowadzony ze Stali Piotr Krępa. Wykorzystywał sytuacje z koła i pewnie wykonywał rzuty karne. To właśnie trafienia Krępy pozwoliły utrzymać kilkubramkową przewagę. W samej końcówce Stal próbowała rzucić się do odrabiania strat, ale tym razem ich zapał ostudził inny zawodnik przez wiele lat związany z mieleckim klubem. Kapitan kaliskiego zespołu Marek Szpera, w ostatnich 10 minutach trafił trzykrotnie, a wynik przypieczętował Kacper Adamski.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w kaliskim zespole byli z 7 trafieniami Kacper Adamski i Piotr Krępa.

W następnych meczach Energa MKS Kalisz spotka się z Orlen Wisłą Płock (na wyjeździe 17 kwietnia) i Łomżą Vive Kielce (27 kwietnia u siebie).

Energa MKS Kalisz 28:24 SPR Stal Mielec

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora – Krępa 7, Kacper Adamski 7, Szpera 5, Kamyszek 3, M. Pilitowski 2, Góralski 2, K. Pilitowski 1, Misiejuk 1, Kus, Drej, Makowiejew

SPR Stal Mielec: Witkowski, Wiśniewski – Monczka 10, Krupa 5, Wojdak 3, Wołyncew 2, Petrović 2, Krytski 1, Ivanović 1, Wilk, Janyst, Nowak