Sport

Energa MKS Kalisz wygrywa na wyjeździe z brązowym medalistą!

2021-09-13 08:00:00 red

Azoty Puławy to drużyna, która w ostatnich sezonach regularnie zajmowała trzecie miejsce w PGNiG Superlidze, mając aspiracje na atakowania drużyn z Kielc i Płocka. W tym roku również byli wymieniani w walce o najwyższe cele. Jednak już w 2. serii spotkań kaliszanie pokazali, że chcą zmienić układ sił w PGNiG Superlidze. Energa MKS Kalisz wygrała 27:29 (17:14) i wywiozła bardzo cenne trzy punkty.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

Początek spotkania to niekwestionowana przewaga puławskiej drużyny, która od pierwszego gwizdka przyparła MKS do muru. W 8 minucie Azoty prowadziły już 8:1. Jednak kaliszanie nie panikowali, usystematyzowali grę i na przerwę schodzili tylko z 3 bramkową stratą. Na tablicy wyników było 17:14 dla Azotów.

Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu kaliszan sprawił, że w 36 minucie mecz niejako zaczął się na nowo, bowiem po trafieniu Macieja Pilitowskiego widniał remis 17:17. Od tego czasu żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na bezpieczną przewagę. Decydujące okazały się ostatnie minuty meczu, w których to skuteczniejsi byli kaliszanie. W 58 minucie Energa MKS Kalisz wysunęła się po raz pierwszy w meczu na prowadzenie 26:27 i już tego nie oddała, wygrywając ostatecznie z brązowym medalistą zeszłorocznych rozgrywek 27:29.

 

Azoty-Puławy – Energa MKS Kalisz 27:29 (17:14)

Azoty-Puławy: Bogdanow, Zembrzycki, Borucki - Dawydzik 7, Akimenko 4, Rogulski 3, Kowalczyk 3, Bachko 2, Przybylski 2, Jurecki 2, Jarosiewicz 2, Zivkovic 1,

Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta – Adamski 6, Pilitowski M. 6, Pilitowski K. 4, Krępa 3, Tomczak 3, Szpera 3, Drej 2, Góralski 2, Kus, Pedryc,

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ