Energa MKS Kalisz wygrywa na wyjeździe z brązowym medalistą!

2021-09-13 08:00:00 red

Azoty Puławy to drużyna, która w ostatnich sezonach regularnie zajmowała trzecie miejsce w PGNiG Superlidze, mając aspiracje na atakowania drużyn z Kielc i Płocka. W tym roku również byli wymieniani w walce o najwyższe cele. Jednak już w 2. serii spotkań kaliszanie pokazali, że chcą zmienić układ sił w PGNiG Superlidze. Energa MKS Kalisz wygrała 27:29 (17:14) i wywiozła bardzo cenne trzy punkty.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

Początek spotkania to niekwestionowana przewaga puławskiej drużyny, która od pierwszego gwizdka przyparła MKS do muru. W 8 minucie Azoty prowadziły już 8:1. Jednak kaliszanie nie panikowali, usystematyzowali grę i na przerwę schodzili tylko z 3 bramkową stratą. Na tablicy wyników było 17:14 dla Azotów.

Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu kaliszan sprawił, że w 36 minucie mecz niejako zaczął się na nowo, bowiem po trafieniu Macieja Pilitowskiego widniał remis 17:17. Od tego czasu żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na bezpieczną przewagę. Decydujące okazały się ostatnie minuty meczu, w których to skuteczniejsi byli kaliszanie. W 58 minucie Energa MKS Kalisz wysunęła się po raz pierwszy w meczu na prowadzenie 26:27 i już tego nie oddała, wygrywając ostatecznie z brązowym medalistą zeszłorocznych rozgrywek 27:29.

Azoty-Puławy – Energa MKS Kalisz 27:29 (17:14)

Azoty-Puławy: Bogdanow, Zembrzycki, Borucki - Dawydzik 7, Akimenko 4, Rogulski 3, Kowalczyk 3, Bachko 2, Przybylski 2, Jurecki 2, Jarosiewicz 2, Zivkovic 1,

Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta – Adamski 6, Pilitowski M. 6, Pilitowski K. 4, Krępa 3, Tomczak 3, Szpera 3, Drej 2, Góralski 2, Kus, Pedryc,