Energa MKS Kalisz przegrywa ważny mecz w Szczecinie

2021-05-09 16:00:00 red za PGNiG Superliga

Blisko 400 kilometrów musieli przejechać kaliscy szczypiorniści aby zmierzyć się z Sandrą SPA Pogoń Szczecin w ramach 22. kolejki PGNiG Superligi. Niestety gospodarze okazali się tego dnia zdecydowanie lepsi i pokonali Energę MKS Kalisz 27:24 (14:10). Taki wynik zwiastuje zaciętą walkę o 5. miejsce na koniec sezonu.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Michał Rabiega

Przed sobotnim meczem kaliszanie zajmowali 5.miejsce w tabeli PGNiG mając 4 punkty przewagi nad szczecinianami i tyle samo punktów nad Gwardią Opole. Dlatego każdy punkt wyrwany rywalom z bezpośredniego starcia jest bezcenny.

W sobotę obie drużyny zaczęły mocno w ataku w 12 minucie na tablicy było 6:5 dla gospodarzy, a prym wiódł przede wszystkim Łukasz Gierak, a z drugiej strony Marek Szpera i Kacper Adamski. Jednak od tego momentu to szczecinianie byli skuteczniejsi. W 19 minucie osiągnęli pięciobramkową przewagę. Ostatecznie obie drużyny schodziły na przerwę przy prowadzeniu szczecinian 14:10.

Po przerwie gospodarze rzucili trzy szybkie bramki. Kaliszanie odblokowali się dopiero po 5 minutach. Wypracowaną na początku drugiej połowy przewagę szczecinianie utrzymywali do 52 minuty, kiedy to prowadzili już 7 bramkami. Zawodnicy Energa MKS-u Kalisz poderwali się do odrabiania strat. Podopiecznym Tomasza Strząbały nie przeszkodziła nawet czerwona kartka lidera Marka Szpery. Jednak było z późno. Ostatecznie szczecinianie wygrali 27:24.

W walce o 5. miejsce zrobiło się bardzo ciasno. Kaliszanie mają zaledwie punkt przewagi nad Pogonią Szczecin i Gwardią Opole oraz Chrobrym Głogów (który gra w niedzielę z Wisłą Płock).

Energa MKS Kalisz ma do rozegrania jeszcze cztery mecze – najbliższy z Górnikiem Zabrze u siebie (wstępnie zaplanowany na 16 maja), następnie z Grupą Azoty SPR Tarnów na wyjeździe, MMTS-em Kwidzyn u siebie i na zakończenie za wyjeździe z Gwardią Opole.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Energa MKS Kalisz 27:24 (14:10)

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Gawryś, Andrysiak – Gierak 7, Krupa 6, Krysiak 6, Fedeńczak 4, Bosy 2, Wąsowski 1, Biernacki 1, Matuszak, Rybski

Energa MKS Kalisz – Zakreta, Krekora, Adamski Kacper 7, Szpera 5, Kamyszek 3, Makowiejew 3, Adamski Kamil 3, Góralski 2, Kus 1, Drej, Famulski, Misiejuk, Pilitowski K.