Sport

Energa MKS Kalisz przed ważnym meczem w Bydgoszczy

2021-01-17 12:00:00 Energa MKS Kalisz

W 16. kolejce TAURON Ligi udajemy się na wyjazdowy mecz z Pałacem Bydgoszcz, który w najwyższej lidze siatkówki kobiet gra nieprzerwanie od 29 lat. W pierwszej rundzie w Kaliszu wygraliśmy 3:2, z pewnością emocji nie zabraknie również w poniedziałek. Spotkanie będzie bardzo ważne dla układu tabeli przed fazą play-off. W tej chwili zajmujemy 7. miejsce w tabeli z 23 punktami, natomiast Pałac jest na 9. miejscu, do tej pory gromadząc na swoim koncie 15 punktów.

fot. Energa MKS Kalisz
fot. Energa MKS Kalisz

Pałac Bydgoszcz jest dobrze znaną marką w kobiecej siatkówce, ale nie jest to marka wyrobiona jedynie dzięki długowieczności. “Pałacanki” zdobyły pięć medali Mistrzostw Polski, w tym mistrzostwo z 1993 roku. Dodatkowo trzykrotnie zdobyły Puchar Polski i raz Superpuchar. Ostatni medal w dotychczasowej historii to srebro z sezonu 2004/2005. W poprzednich kilku sezonach Pałac plasował się w okolicach środka tabeli.

Przed obecnym sezonem drużyna z Bydgoszczy zmuszona była przeprowadzić sporą przebudowę. Drużynę opuściły najmocniejsze punkty zeszłorocznej kampanii, reprezentantki Polski – przyjmująca Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź) i środkowa Anna Stencel (Developres SkyRes Rzeszów).

Pomimo utraty ważnych punktów trener Piotr Matela starał się zastąpić bardzo ważne dla zeszłorocznego niezłego sezonu zawodniczki. W takim celu sprowadzona została doświadczona Brazylijka Regiane Bidias, która jeszcze dwa lata temu była czołową przyjmującą ligi i w barwach ŁKS-u zdobyła Mistrzostwo Polski. Najskuteczniejszą zawodniczką Pałacu w tym sezonie jest Ewelina Żurowska (213 punktów, siódmy wynik w lidze). Rodowita bydgoszczanka nie imponuje warunkami fizycznymi (175 cm wzrostu), ale dzięki dynamice i umiejętnościom technicznym jest w tym sezonie bardzo groźna w ataku, co wśród kaliskich kibiców może wywoływać skojarzenia z grą Zuzy Szperlak. Zuza również nie może oprzeć swojej gry na warunkach, a mimo to rozgrywa bardzo dobry sezon. Do kadry powoływana jest również libero zespołu trenera Piotra Mateli, Monika Jagła.

W obecnej kadrze Pałacu mamy również akcent kaliski. Jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w zespole, rozgrywająca Magdalena Mazurek reprezentowała barwy kaliskich Winiar w latach 2006-2009 zdobywając dla Kalisza trzy medale Mistrzostw Polski (w tym pamiętne złoto w 2007 roku), a do Kalisza przyszła z ówczesnego Centrostalu Bydgoscz.

Spotkanie będzie bardzo ważne dla układu tabeli przed fazą play-off. W tej chwili zajmujemy 7. miejsce w tabeli z 23 punktami, natomiast Pałac jest na 9. miejscu, do tej pory gromadząc na swoim koncie 15 punktów. Transmisję z poniedziałkowego meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz przeprowadzi Polsat Sport. Początek o godzinie 17:30.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ