Sport

Energa MKS Kalisz odkrywa pierwszą kartę na nowy sezon!

2021-04-30 12:30:00 Energa MKS Kalisz

Dla spragnionych informacji dotyczących nowego sezonu mamy pierwszą z nich - swoją pracę będzie kontynuował trener Jacek Pasiński, dla którego będzie to trzeci pełny sezon w Kaliszu.

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

Trener Pasiński urodził się w Łodzi. W pracy z zespołem łączy elementy wypracowanego przez lata warsztatu szkoleniowego z własnym doświadczeniem boiskowym. W latach 90-tych i na początku dwutysięcznych był środkowym bloku w Skrze Bełchatów oraz reprezentacji Polski.

Karierę trenerską rozpoczął w 2004 roku w Starcie Łódź, później w latach 2006-2009 wprowadził Budowlanych Łódź z poziomu II ligi aż do ekstraklasy. W kolejnych sezonach pracował w Jedynce Aleksandrów Łódzki, Sparcie Warszawa, ponownie w Budowlanych i w PTPS-ie Piła. W Energa MKS-ie Kalisz pracuje od grudnia 2018 roku. Pod jego wodzą jako beniaminek TAURON Ligi kaliski zespół zajął 7 miejsce, kolejny sezon kończąc dwa miejsca niżej. W fazie zasadniczej TAURON Ligi sezonu 2020/21 Energa MKS wygrał 10 spotkań. Zawirowania związane z epidemią COVID-19 były trudne dla każdego z zespołów, ale kaliszankom udało się zaliczyć m.in. pierwsze, historyczne zwycięstwa. Po raz pierwszy w historii pokonały ŁKS Commercecon, DPD Legionovię IŁCapital Legionowo (w meczu wyjazdowym), a także Budowlanych Łódź i Developres SkyRes Rzeszów. Co więcej, późniejsze wicemistrzynie Polski pierwszej porażki w fazie zasadniczej doznały właśnie 23 grudnia w Kaliszu. Trener Pasiński jest także w sztabie reprezentacji Polski na sezon 2021/22.

31 punktów zdobytych w 22 kolejkach dało Energa MKS-owi pierwszy po powrocie do TAURON Ligi awans do play-offów. Tam, mimo bardzo dobrego meczu w Rzeszowie, gdzie kaliski zespół był bardzo blisko wyjścia na prowadzenie 2-0 odpadł  w ćwierćfinałowej serii z późniejszymi wicemistrzyniami Polski. W dwumeczu o 7 miejsce z kolei pokonał wyżej sklasyfikowany po fazie zasadniczej zespół DPD IŁCapital Legionovii Legionowo 3-0 i 3-2. Tym samym trudny sezon naznaczony pandemią kończąc na 7 miejscu, jako najwyżej sklasyfikowana drużyna, w której składzie występowały wyłącznie rodzime zawodniczki.

Uważnie śledźcie stronę oraz social media Energa MKS-u Kalisz. Już niedługo kolejne informacje odnośnie drużyny na sezon 2021/2022.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ