Sport

Energa MKS Kalisz - majowe rozstrzygnięcia?

2021-05-04 17:30:00 Energa MKS Kalisz

Po serii spotkań z ligowymi potentatami, w których zaprezentowaliśmy się z niezłej strony wracamy do bezpośredniej walki o 5 miejsce w tabeli końcowej PGNiG Superligi. W maju rozegramy trzy spotkania, z których każde może mieć kluczowy wpływ na końcowe rozstrzygnięcia. Rozpoczniemy 8 maja meczem w Szczecinie, 16 zagramy u siebie z Górnikiem Zabrze, a 22 na wyjeździe w Tarnowie. Z każdym z tych przeciwników wygraliśmy mecze w pierwszej rundzie (z czego najcenniejsza wydaje się wygrana w Zabrzu), tym razem jednak 2 z 3 spotkań zagramy na parkiecie rywali. Nie będzie łatwo, ale cały zespół zapowiada walkę o najwyższe cele i zwycięstwo w każdym meczu.

fot. Michał Rabiega
fot. Michał Rabiega
Dwóch naszych rozgrywających - Kacper Adamski i Maciej Pilitowski - majówkę spędzili na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Kadra prowadzona przez trenera Patryka Rombla w dramatycznych okolicznościach pokonała Słowenię i przegrała wyjazdowe spotkanie z Holandią w dwóch ostatnich meczach eliminacji do EHF Euro 2022. Pomimo zajęcia trzeciego miejsca w grupie Polacy awansowali na turniej na Węgrzech i Słowacji jako jedna z czterech najlepszych ekip z trzecich miejsc.

Pogoń w ostatnich tygodniach nakręca się z meczu na mecz i awansowała na 8 miejsce w tabeli zrównując się punktami z Gwardią Opole. W kwietniu drużyna trenera Rafała Białego wygrała wszystkie trzy spotkania i to z drużynami rywalizującymi o miejsca 6-10 zgarniając punkty z MMTS-em Kwidzyn (25:28), Gwardią Opole (30:24) i Zagłębiem Lubin (29:31). Zwycięska seria Portowców wynosi już 4 mecze sięgając jeszcze do ostatniego spotkania wygranego w marcu z Grupą Azoty SPR Tarnów (31:26).

Górnik z kolei jest bliżej walki o brązowy medal, niż zespołów z miejsc 5-8. Od porażki z Łomżą Vive Kielce 34:30 zespół trenera Marcina Lijewskiego odprawiał po kolei: Pogoń Szczecin, Wybrzeże Gdańsk, Grupę Azoty SPR Tarnów, MMTS Kwidzyn i ostatnio - w bardzo przekonywującym stylu - Gwardię Opole. Grupa Azoty SPR Tarnów z kolei utrzymuje się nad strefą spadkową obecnie mając 6 punktów przewagi nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Walka o utrzymanie na pewno wyzwoli w zespole nowe pokłady motywacji, zwłaszcza na własnym parkiecie.

Transmisję z wszystkich majowych spotkań naszego zespołu przeprowadzi portal emocje.tv, który niedawno wprowadził możliwość zakupienia dostępu do pojedynczego meczu, oraz aplikację na Smart TV.

Przypominamy, że relacja z każdego meczu wraz z pakietem dziesięciu zdjęć pojawia się na oficjalnej stronie PGNiG Superligi ok. godzinę po zakończeniu. Więcej materiałów, takich jak rozszerzona galeria zdjęć czy wypowiedzi pomeczowe w formacie wideo i audio są publikowane w biurze prasowym PGNiG Superligi do czterech godzin po meczu. Wszystkie materiały są udostępnione do pobrania po uprzednim zarejestrowaniu się w biurze prasowym. Na potrzeby własnych mediów można je w dowolny sposób przycinać.
 

Terminy naszych najbliższych meczów

8 maja, g. 16:00
Sandra SPA Pogoń Szczecin - Energa MKS Kalisz

16 maja, g. 16:00
Energa MKS Kalisz - Górnik Zabrze

22 maja, g. 18:00
Grupa Azoty SPR Tarnów - Energa MKS Kalisz

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ