Edukacja

Elektroniczny dziennik wprowadzony we wszystkich szkołach w Gminie Lisków

2020-11-14 11:30:00 Gmina Lisków

Gmina Lisków  wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom  rodziców oraz  nauczycieli w szczególności związanymi z wprowadzeniem zdalnej nauki w związku z epidemią koronawirusa, zadecydowała o wprowadzeniu elektronicznego dziennika we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Dziennik elektroniczny usprawni pracę szkoły, uprości pracę nauczycielom, a rodzice będą mieli łatwy wgląd  do ocen dzieci, w plan lekcji, zapowiedziane sprawdziany, a nawet zmonitorowanie frekwencji dziecka n zajęciach. Elektroniczny dziennik pozwoli również na płynną wymianę informacji pomiędzy rodzicami a nauczycielami jak również pomiędzy nauczycielem a uczniem. Warto również zaznaczyć, że każda ze szkół spełnia warunki techniczne do prowadzenia dziennika elektronicznego.

Dokumentowanie procesu dydaktycznego w formie elektronicznej, w dobie powszechnej cyfryzacji życia publicznego, niesie za sobą same korzyści nie tylko dla kadry dydaktycznej, ale również dla rodziców i ich dzieci uczących się w danej placówce oświatowej. Jednocześnie jest wynikiem oczekiwań w dążeniu do stałego rozwoju placówki i czerpania z udogodnień jakie niesie za sobą szeroko pojęta  informatyzacja procesu dydaktycznego.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ